Starosti budoucnostšťana

...protože tak vesmír prostě funguje

11. ledna 2014 v 21:42 | KayW
Věda je čupr věc i v mé době. Vážně, zjišťujeme věci, které jsme za století zapomněli, nebo měli za zastaralé a nepravdivé. Věděli jste například, že když se přestanete dívat na kočky, nasadí si cylindr a brýle? Že spolu za našimi zády kují plány o tom, že ovládnou svět, jakmile chytí červený puntík? A přesně o tom dnes nebudu psát.

Hranatost, nekonečno a tak dál

22. října 2013 v 16:27 | KayW
Zauvažujme...lidská historie a fantazie lidí samotných. Když si to přesypu z jedné dlaně do druhé vznikne mi jistý fakt. Osud lidstva je hranatost.

Teorie a praxe kulturního kruhu

10. října 2013 v 18:33 | KayW
Nedávno na světlo světa vybafla informace, kterou se nám sice církev pokouší už dlouho zatajit, ale jak už to u takovýchto "tajných" věcí bývá, všichni ji dlouho vědí, nebo alespoň tuší. Jde o to, že si vlastní kulturu tvoříme sami. Dokola.

Filozofické otázky, které jsme zatím nevyřešili

29. dubna 2013 v 16:13 | KayW
Jak už napovídá nadpis, budeme se jen ptát a teoretizovat. Ano, v budoucnosti byla zodpovězena spousta otázek z minulosti, vědy...etc...ale jsou tu věci, nad kterými bychom se měli zamyslet a které by vědci měli upřednostnit před problémy alá "Neznáme přesný tvar vejce" (Děkujeme serveru www.stařinky.cz)

Tradice a jiné útrapy

31. března 2013 v 17:51 | KayW
Vážně mám poslední dobu trochu obavy o náš svět, co se svátlů týče. Osm dní v týdnu bych ještě zkousl, ale to, že si církev vymýšlí všelijaké nové svátky mne už začíná otravovat.

Trochu retro

29. března 2013 v 12:40 | KayW
Svět je momentálně trochu naddymenzovanější, než se zdálo. A jak to vypadá, v poslední době je cool vracet se ve vlastních stopách do dob, kdy jsme ještě nebyli tak líní a mrkali jsme bez pomoci přístrojů. Někdy vážně uvažuji, že dějiny pro mě byly špatným oborem.

Just average day

27. března 2013 v 14:51 | KayW
Asi ten pocit znáte. Pořád vám do hlavy tlučou, že cestování v čase je uskutečnitelné jen dopředu. Eh...ale to jsou pěkný pověry. Ale stejně mi nikdo nevěří, když řeknu, že když koupíte časoprostorový rotoped z Japočíny, může to nadělat pěknou paseku. Obzvláště mě.
 
 

Reklama