Básničky, povídky a věci jim podobné

Turista

18. srpna 2015 v 20:02 | KayW
Jelikož už je po vyhlášení literární soutěže jisté subkomunity českého ask.fm, které jsem se účastnil, mohu s čistým svědomím sdlet povídku, kterou jsem sliboval pár článků zpátky, už i sem. Sice jsem si chtěl založit blogspot, čistě pro svou absurdní tvorbu, ale nejspíš tento plán opět uložím k zimnímu spánku.

Každopádně vy, co jste to ještě nečetli, si to pokud možno užijte. A nebo taky ne, co bych vám rozkazoval.

Mezičasí

8. července 2015 v 14:16 | KayW
hnán touhou sublimovat balancuju na okraji/
a slunce západy namáčim si při tom v čaji

vypálený na sítnici míhaj se mi prvosvěty/
padající fragmenty panmagorie měřej čas do odvety

a tak si řikam, Vesmíre, co naznačuješ tou tichou symfonií/
co jizví mi mozek jak doktor vykonávající lobotomii

nesmysly mi zdrhly z kapes fantazii sežrala Tardigrada/
slova jsou mi totiž drogou bez který má mysl strádá

divný mezičasí.
obnaženej paradox.
žaluzie nezápasí.
vymysli rým na paradox.

Jde. to. Blbě.

Jména došla, nějaké mi vymyslete

16. května 2015 v 10:18 | KayW
Můj mozek se rozhodl rýmovat. Fikci, jak jinak. Vesmír je divný místo.

Poslední barvy stoupaj k nebesům

23. dubna 2015 v 20:50 | KayW
Tak nějak se omlouvám, kdyby mi autokorekce ve Wordu změnila ňáký slovo. Původně to měla být básnička, ale pak najednou "a víš co, Sigmo? uděláme z toho nějakou krátkou absurdní povídku". Takže tak. Kamení je vítáno.

Asociace

8. dubna 2015 v 10:56 | KayW
Článek obsahuje to, co obsahovat má.

Krátce a bez rýmu

27. března 2015 v 22:44 | KayW
Prej se na blozích rozmoh volnej verš. A tím rozmoh, myslím, že se rozšířil jak dýmějovej mor. Ale co, mám sentimentální období a překonal jsem měsíční průměr článků, co se paralellu týče. Takže si taky zavolnoveršuju. Fak dys šit am aut.

říkali proroci
že každou chvíli bude líp
a když vesmír se roztříštil
v myriády zlomků reality
uvědomili jsme si jako duše
co plujou nekonečným nicotenstvem
že je to takhle vlastně lepší

Temnosvůdce

14. března 2015 v 23:27 | KayW
Uklonil se temnotě noci, pak vyzval ji k tanci.
Mrkla naň, pak rozhodla se, že dá mu jednu šanci.

S ránem se vytratila, kdy on pokojně usíná.
Večer ji najde, jenže každá noc je zcela jiná.

Právě proto ho fascinuje a proto ji svádí,
i když s vědomím, že s příchodem světla ho vždy zradí.

Zatměl v domě, okna zazdil, nechal temnotu růsti.
Tak jedině zařídil, že ho nikdy neopustí.

Personifikace

2. března 2015 v 21:45 | KayW
Dokončil jsem webvou verzi povídek Ticho Asphodelu. Teď mne čeká dlouhé období editace a pro tento blog psaní Všelicosu. Ale mezitím, co budu prokrastinovat mne můžete zastřelit podruhé, protože jsem spáchal další jednoaktovku. Ano, už minule jsem byl zastřelen, ale...nevim, asi nějaký posmrtný křeče.

Le prostitutka

21. února 2015 v 20:13 | KayW
Krátká neestetická rýmovačka sesmolená v autobuse. Bon apetit

Navždybdíč

27. ledna 2015 v 21:21 | KayW
Původně tohle mělo jít k tématu týdne do Klubu básníků. Ale nestihl jsem to a trochu jsem celou tu myšlenku přetransformoval. Jinak poslední dny žiju vysoce kulturní život (pokud nerachotím). Švankmajerova a Dálího výstava, trajdání po Malý straně v cylindru (beware), Muzeum pražských strašidel a příští týden se chystám do Náprstkova muzea na Rituály smrti.

Mufra

26. prosince 2014 v 13:22 | KayW
Rychlopovíka, co jsem nadatlil před odchodem do práce. Neměla být původně na toto téma, pak jsem si pohrával s myšlenkou, že zaútočím na city příležitostného čtenáře, ale...nah. Vlastně je to jen takový strohý plůtek, který brzo asi namaluju o něco víc a je to mnohem méně psychedelické, než to mělo být původně. Ale což.

Běželo děvčátko

19. prosince 2014 v 12:05 | KayW
Při cestě domů z práce, když sjem přemýšlel, co narvu do další Nesourodé změti mi prolétla hlavou básnička. Dost morbidní, řekl bych. A něco podobného nakonec i ve Změti bude, jen o něco pochmurnější. Těším se na moralistické žblebty.

Nesmyslné věže

1. prosince 2014 v 21:36 | KayW
Ač mám v TO WRITE listu blogu napsáno úplně jiného, má inspirace se chytla za ruku s prokrastinací a vesele tančí na louce. Takže zkusím sesmolit něco trochen jiného, abych trochu dohnal tu poetickou kvótu, kterou jsem nesplnil za listopad.
Sám stavím podobné věže, jenže skutečnost je zkrátka jiná než ta, jaká bude uvedena.

Venuše

24. listopadu 2014 v 17:33 | KayW
Protože poslední dobou žiju sen bez internetu (10 hodin v práci, 10 hodin spánku, 4 hodiny volného času), nemám vůbec čas na blog a hrstku mých příležitostných odběratelů. Ale jelikož se konečně na zem sneslo připojení a chvilka volna předtím, než se vypravím na noční, kde opět budu vyvolávat svou mantru "Království za paleťák!", uploadnu vám sem příběh, který jsem datlil každé ráno před odchodem do zaměstnání. Psychedelické? Ano. Hlubší smysl? Kdeže. A kdo uhádne, jaké dílo mne inspirovalo, zapíše se do mého cookielistu.

Svobodní

22. října 2014 v 21:07 | KayW
Jelikož moožná delší dobu nebudu aktivní, tak vám sem vrazím jednu soutěžní povídku, kterou jsem napsal pro literární obtýdeník Tvar. Na soutěž se buď zapomnělo, nebo její vyhlášení někde zaniklo, takže nevím, jestli jsem vůbec nějak dopadl. Ale co, povídka na téma Chudoba se mi tu stále ještě válí v jedné ze složek, tak vás s ní aspoň ukamenuju. Byla psána v rychlosti, nějak jsem nad ní nepřemýšlel a není to můj obvyklý styl. Skoro.

Morbidnůstka

12. října 2014 v 16:25 | KayW
Oukej, už minule jsem vám říkal, aby mě někdo zastřelil, pokud se o takovouhle tvorbu pokusím znova. :D Ale co, aspoň si oťukám zaběhlé motivy a odbudu nějaké to rýmování alespoň jednou za měsíc.

-0-0-

1. září 2014 v 15:42 | KayW
Popravdě, nevím, jak tuhle rýmovačku nazvat. Nacpal jsem ji do Tělesné kategorie sbírky, ale to je tak všechno. Víc k ní můžu říct, že vznikla, když jsem coby profesionální kazič atmosféry na Úštěckým Štěku (jakémsi rockovém pseudokoncertě, který měl za účel vydělat prachy pro psí útulek) sosal turka a pohlcoval světlo v tamním kulturáku.

Hvězdař

21. srpna 2014 v 21:55 | KayW
Well, nová vlna kofeinu mě donutila k poetické tvorbě ve vlaku, abych zas byl trochu aktivní. Jinak díky za poslední pozitivní ohlasy, i když nedávám veřejně najevo, že je beru na vědomí, je to tak a vážím si jich. Jo...a toplist mi hlásí, že článek, kde recenzuji pětici depresivních filmů se nabízí mezi top stránkami, které seznam vyhodí při vyhledávání dětské pornografie...či jiné. :D Tak dík, Hlavní strano Blogu. :D

Teorie nehmoty

6. srpna 2014 v 19:29 | KayW
Protože jak vlastně víme, že realita, ve které žijeme, není světem, kam naše kolektivní vědomí uprchlo před realitou? Jak víme, že tohle není původní "Kouzelná země", ze které se stalo naše vězení a proto utíkáme do dalších?

Lovesong

3. srpna 2014 v 19:58 | KayW
Kdysi mi bylo vyčteno, že neumím projevit cit. Pchá, bullshit, jsem plnej citů. A tak jsem napsal lovesong. Po sigmovsku. Upozorňuji, že se nevztahuje k žádné živé či mrtvé bytosti a i když je psát ich formou, nejsem původcem děje v básni uvedeném. Počítám, že po přečtení budete přecházet na druhou stranu ulice, když mne potkáte, utíkat, při mé snaze o konverzaci a tak dále. Takže žádná změna. A i když ybch mohl napsat věci, které jsem referoval v minulých perexech, neudělám to (to video skoro bylo, ale slyšel jsem svůj hlas...a tak letělo do koše).

Mimochodem, už delší dobou skladuju své novější básně a uskupuji je do sbírky, takže tady máte přehled, jak jsem je kategorizoval. Pokud se budu chtít jó někdy chlubit, zveřejím i obsah prozaického dílka.


Čaroděj z Mizerné jámy

21. července 2014 v 21:51 | KayW
Po týdnu jsem se vrátil zpátky do civilizovanější oblasti (alespoň se tak tváří). Původně jsem měl v plánu zase nějakej rádoby čupr článek o tom, jak nemám rád seriály o konspiračních teoriích, ale zase na to dlabu. Navíc jsem si dneska koupil v antikvariátu třetího Stopařova průvodce a 2001: Vesmírná odysea od Clarkea (dohromady za 160 korun, což je kurva výhodné, muhehe). Ale to druhé mne nasralo. Protože Kubrick. Ti, co tenhle blog sledují delší dobu, vědí, že si to u mě tenhle pán brutálně posral Osvícením, takže kritizuju veškeré jeho filmy podle předloh. A dneska jsem si řekl, že si přečtu Odyseu. Tentokrát pan Kubrick vyhrál nade mnou, jelikož kniha byla až po filmu, přičemž film byl založen na Clarkeově povídce Hlídka a pak to tihle dva pánové dali dohromady a na základě scénáře a nějakých dalších věcí to napsali dohromady. Well, čára přes Sigmovo rozpočet. Ale teď už k tomu mému nonsensu.

Song zahořklého patologa

16. června 2014 v 17:55 | KayW
Až se zas někdy budu pokoušet napsat jednoaktovku, zastřelte mě dřív, než začnu.

Chodidlo

9. června 2014 v 16:00 | KayW
Zmiňoval jsem se o tom v předchozím článku. A stále jsem nedokoukal ten Lynchův film. Meh. Každopádně, užijte si můj malý nonsens. S rezervou.

Bezručička

1. června 2014 v 19:52 | KayW
Aby zase růžoví blogísci nadávali, že článek neobsahuje název tématu týdne.

Kouzelník, Klaun a Katatonik

25. května 2014 v 20:31 | KayW
Původně to mělo jít jen na piste-povidky, ale jelikož je tenhle blog takové skladiště mých náhodných poetických a úvahových zvratků, tak jsem změnil název rubriky, aby hnidopiši neházeli moc kamenů, a rozhodl sjem se, že sem hodím dnes napsanou krátkou psychopovídku. Snažil jsem se oprostit od své série, ale i přesto je tam jeden prvek (jedna část) shodná, čímž to zase propojuji. Blbej zvyk. Vyšší s Vámi.
 
 

Reklama


Rubriky