Sigmovo sušenkobraní 2017

26. února 2017 v 1:22 | Xerodoth Sigmius |  Sometimes
Někdy, opravdu jen někdy, circa tak jednou za rok, nastane období, kdy se rozhodnu docenit bytí určitých skupin vesmíru, v němž existuji. Je to takové Sigmovo udílení Oscarů. A jelikož předpokládám, že se vám sušenky z loňska už rozpadly v drobky, kousky čokolády a úpěnlivé prosby vašich mrtvých předků, tady máte další. Ale fakt je těžký vymyslet deset nových skupin, které jsem nejmenoval v předchozích ročnících.(Upozornění: Tato sušenka je nepoživatelná a může způsobit nečekané mutace. Nejezte ji. Pokud se rozhodnete dát si ji na svůj blog, pravděpodobně bude proklet. Vážně, nestojíte o to.)

Bytosti na bázi uhlíku, tímto bych chtěl tedy oficiálně zahájit můj vděčný proslov skupinám tech, kteří si zaslouží cookie. První dvě budou víceméně stejné jako minulý rok.

Nuže, první patří těm, co se mnou zůstali přes celé roky internetové existence a dělají mi virtuální společnost v mé většinové absenci sociálního života. I když jsem vás třeba nikdy nepotkal, neznám vaše jména, nevím, jak vypadáte, vaše... ehm... teplý lidský slovo (kdo do všech pekel tenhle termín vymyslel?) mne motivuje v tom, abych pokračoval v psaní, ať už blogu (takřka mrtvého) či paliterárních. Jsem rád, že i traged jako já, má svou cílovou skupinu. Sušenku si můžete vytisknout na lepík a připlácnout na vršek monitoru.
Druhá, stejně jako v předchozích dvou letech, je zase těm, které sleduji já. Třeba o mně ani nevíte, možná ani nemluvíte stejným jazykem, ale vaše texty mne dost pravděpodobně dost ovlivnily. Pozitivním způsobem. A to je sakra co říct. Posílám vám to místo normální zprávy, protože pravděpodobně máte moc fejmu na to, abych vám psal osobně, i když bych chtěl. Stejně jako u té první, můžete si ji nalepit na monitor. Ideálně na webovou kameru. Sleduji vás. (Ne? Moc creepy? Tak ne, no.)

Třetí je mým coffeecompanionům. Za společnost poskytnutou v jejich volném čase, ochotu táhnout se jednou do měsíce do Prahy, abychom si ve své mikrokomunitě sedli a zvraceli po sobě své issues, dělali ostudu po různých podnicích a vzájemně se inspirovali. Sdíleli mezi sebou fragmenty svých úchylných myslí, které nemůžeme sdělit kdekoliv jinde bez toho, aby nás někdo odsoudil jako avantgardně-dekadentní odpad společnosti. S touto sušenkou si dělejte cokoliv, co se vám zlíbí. A já věřím, že to nakonec stejně bude nějaká prasárna. Zrůdy.

Čtvrtá sušenka je pro nesebevědomá hovna. Hele, já chápu, že vám celý dětství (a i později) tvrdili, že za nic nestojíte (což byl dost možná jen blbej způsob vás nakopnout k tomu, abyste se sebou něco dělali), ale pokud se toho budete pořád držet, nepohnete se. Chápu, že se bojíte riskovat, ale o tom to celý je. Zhodnoťte svoje možnosti, zkuste nevnímat pouze negativní scénáře a jděte za svým zasraným cílem. Ne proto, že se to po vás žádá. Děláte to pro sebe. Budiž vám má sušenka průvodcem.

Pátá patří smolařům. Pravděpodobně bude spálená a nepoživatelná. Ale vy už jste si zvykli. Což oceňuju. Hlavně obdivuju ty z vás, co se topí v bažině čiré mizérie, ale nevzdávají to a snaží se držet nad hladinou, popřípadě se vrhnou do jiné bažiny sraček, kde nemají ponětí o hloubce. A i přes své dosavadní neúspěchy doufají v to, že se jednoho dne zadaří. A dost možná, že jo, ale neupínejte se moc k nějakým nadějím, nebo klesnete ještě hlouběji, pokud očekávání nebude naplněno. (Právě jsem zněl jako horoskop, za což se omlouvám.) Tahle sušenka vám pravděpodobně k ničemu nepomůže. Ale snad vám aspoň zlepšila den.

Šestá je těm, co se (podobně jako já) topí v existenčních krizích. Víte, že veškeré snažení, které vkládáte do své práce, je z čistě objektivního hlediska naprosto zbytečné pro Vesmír sám. Že jste jen kolečko v mechanismu společnosti. A i přes to, že vás to ničí, dokážete nadále fungovat a nestat se nemyslícími stroji. Dokážete přežít s faktem, že tu jste náhodou a nic po vás nezbude, smysl života je mýtus a po smrti nic není. Ale i přesto máte nějakou vůli pokračovat. Což je fakt obdivuhodné. Tato sušenka sice nemá, stejně jako existence, žádný smysl, takže předpokládám, že nad ní zkrátka jen pokrčíte rameny. Je to na vás.

Sedmá (píšu to víceméně z voleje a dochází mi skupiny, takže jsem docela zoufalej) sušenka připadá tomu týpkoj, co si první řek "Wow, co kdybych udělal placku z těsta, chlustnul na to omáčku, sejra, salám a ANANAS? Co kdybych zničil pizzu tak, jak ji všichni doposud znali?", protože ten chlap/ženská/hermafrodit/[vložte libovolný gender] si to fakt zaslouží. Osobně se budu rvát za práva ananasu na pizze a nedám na to dopustit. Toho člověka docení jen málokdo a tak si mou cookie opravdu zaslouží. A kdyby se přece jenom někdo ekloval, rád bych vám připomněl, že Brazilci dávaj na pizzu banán. B A N Á N. (Na tohle je poněkud copyright, takže se omlouvám, vy dva tam.) A to je tak nějak všechno. Nebudu říkat někomu, co má dělat se sušenkou, když má pizzu. Mám příští rok udělat pizzobraní?

Osmá je mým literárním charakterům. Částečně jako omluva. Protože většina z vás jsou tragedi bez happyendu, co byli vrženi do absurdní situace. Nechci, abyste mne za to vinili. Za předpokladu, že existuje nekonečné množství univers, existujete i vy, takže vás v podstatě netvořím, jen převypravuji. A kdoví, možná jsem také jen vlastním charakterem, který napsal Sigma z nadvesmíru. Nicméně mne to stejně trochu mrzí a vím, jak se cítíte, věřte mi to. Většinu pocitů jsem sdílel s vámi. A nemůžu se zbavit jistého dojmu zodpovědnosti. Tuto sušenku vám nenápadně vkládám kamsi do multiversa. Snad ji jednoho dne najdete.

Devátou sušenkou bych rád nakrmil strach, obzvláště ten, co brání lidem usnout. Protože je mi jasný, že pokud vás něco drží vzhůru celý noci, bude to tím, že je to hladový. Stejně jako vy, když se v jednu ráno zvednete a kdovíproč si začnete namáčet eidam v hořčici. (Sigmo, ne všichni mají ty samé problémy, víš?) Strach je racionální a přirozený. Je součástí nás všech, proto se k němu zachovám solidárně a dávám mu sušenku. Nebo jen chci, aby na chvíli přestal oxidovat.

Desátá sušenka je veganská. Protože mě štve, jak se na to všichni ptají. A navíc je čtvrt na dvě ráno, tenhle článek jsem neměl naplánovaný tak týden předem s rozpisem skupin, které chci ocenit, takže nemám šajn, komu dalšímu udílet. Nemáte zač. Jen mi prosím prokažte laskavost a nemluvte o svých stravovacích návycích každých deset minut.

Vše. Pokud se něco nestane, další článek podobného typu sepíšu příští rok. Do té doby mne najdete tam, kde vždycky. Tady. Nebo na jiné sociální síti. A když nebudu tam, sedím v Rybce. Nebo jsem prostě v práci. (Shut up, nikdo tě nepostrádá!)
Tak pravil Sigma. Mor, kobylky a slzy novorozeňat vám všem.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 notakchlape notakchlape | Web | 26. února 2017 v 10:49 | Reagovat

A jsou ty sušenky bezlepkový?

2 Majklice†Světice Majklice†Světice | Web | 26. února 2017 v 10:52 | Reagovat

Konečně máme i veganské sušenky!
Mimochodem, ten tvůj portrét v pozadí stránky, nebo co vlastně je, na mě pořád mrká, trochu mě to nervózňuje. Mrkal takhle vždycky, nebo se prostě jednou rozhodl, že začne?

3 Xerodoth Sigmius Xerodoth Sigmius | E-mail | Web | 26. února 2017 v 11:15 | Reagovat

[1]: Tak to si asi ještě rok počkáš :c

[2]: Hele, mrká to už dobrý dva, možná tři roky a lidi na to pořád nadávaj, ale nějak mi to nevadí. Je možný, že ti ten gif nefungoval kvůli nějaký vadě prohlížeče nebo připojení.

4 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 26. února 2017 v 12:25 | Reagovat

*chroust chroust* Dík!

5 smartly smartly | Web | 27. února 2017 v 18:03 | Reagovat

Dobré. Našiel som sa vo viacerých skupinách, ale chýba mi tam skupina pragmatikov. Tí by brali skutočnú sušienku. Z tohto univerza, v tomto čase, a na tomto mieste. Americkú. Aj keď Američania ju poznajú iba pod slovom biscuit. Bez toho American.

[2]: Ja si kvôli tomu vždy dočasne priblížim obrazovku na 125% a portrét zmizne...

6 Ainowa Ainowa | Web | 6. března 2017 v 20:58 | Reagovat

Jé, ty sis tentokrát vzpomněl i na nás! Děkuji teda za všechna (letos neopomenutá) nesebevědomá hovna. Třeba mi ta sušenka pomůže nějaký to sebevědomí vyškrábat, sebrat se a... Dál se nenávidět.

7 Silwiniel Silwiniel | Web | 10. března 2017 v 22:01 | Reagovat

Tak já ti nevím, jestli mi ta sušenka tenhle rok patří, nicméně mám zásoby z roků minulých :D

8 Niana Niana | E-mail | Web | 13. března 2017 v 21:49 | Reagovat

Patřím do několika skupin, sušenku si o víkendu hodím na blog, třeba i přežije (blog nebo sušenka?).
Jo, a pizzobraní beru.
Heh, zatím.
Niana

9 Smeki Smeki | 18. srpna 2017 v 10:29 | Reagovat

Ten gif je dle mého vědomí zkouška či ukázka,jak moc je otupen váš wtf faktor.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama