Pozdravy ze sigmozáhrobí

28. ledna 2017 v 18:25 | Xerodoth Sigmius |  Sometimes
Někdy mezi tím svým prozaickým obdobím taky musím udělat novej článek. Aspoň jednou za měsíc. Veselý Vánoce a šťastnej Novej rok, mimochodem. Protože to slovo začínající na "ván" a končící na "oce" je na mým blogu v prosinci zapovězený. Stejně tak nedokážu poslouchat jediný album koled, který snesu po zbytek roku. Ale což, pojďme si shrnout mou čirou mizérii za uplynulý měsíc!Změny. Nesnáším sebemenší změny. Mám rád, když věci zůstávají konstantní a přehledné. Jenže už z kraje tohoto roku a něco málo před ním mi došlo, že takhle to asi nepůjde moc dobře. Pokud je něco čirou ukázkou mého zoufalství, je to fakt, že mám dlouhodobý plán. Inu, iluzi plánu. A tak jsem opustil starou práci, ve které jsem byl po dva roky, jakožto děfka pro fšechno. A našel si novou, kdy jsem už po prvním dni prohlásil, že jsem asi udělal chybu, kterou zhodnotím hned po druhé výplatě.

Nicméně se mi podařilo obejít dvouměsíční výpovědní lhůtu vzhledem k dobrým vztahům se svým vedením, což je při mé povaze docela zázrak. A tak jsem za poslední dva týdny kvůli obíhání obvodních lékařů, pošt a pendlování mezi firmami absolutně zapomněl, how to Sigma. Oprostil jsem se od své hlavy a teď poněkud trnitě hledám cestu zpět, abych přežil dík únikům do svého universa.

Hned první den nástupu na nový arbeitplac jsem viděl ty lidi u stolů a pásů, štítkovat, skenovat, vykonávat mechanickou práci a řekl jsem si "Tak, vole, a teď jsi v hajzlu. Upsal ses do nekončícího procesu lidské manufakturní činnosti, možná o něco lépe placené, ale pokud neuděláš díru v literatuře, jsi pořád v hajzlu, Sigmo." Což se mi potvrdilo podpisem smlouvy upisující mou osobu k hlavnímu pracovnímu poměru. Eh.

Ale co, splnil jsem první část to do na rok 2017, který mi už v zápisníku visí... rok a půl? Problémem pravděpodobně bude bod číslo dvě. Mám v plánu se můvnout od své přítelky a jejich rodičů. Protože jsem tak trochu... jak to říct? Dlouhodobě dead inside. Na můj vkus je to až moc rodinné prostředí. Nejsem rodinnej typ, fakt ne. Jediný, co chci, je prostředí pár companionů v sitcomovým bytě, s ponorkou. A jak to podle původního plánu vypadá, s bazénkem a vodnicí.

Do Prahy jsem přijel se třema taškama, bez přátel a bez práce. Teď se mi knížky nevejdou do knihovny (mé části knihovny, protože moje polovička si zabrala většinu, samozřejmě, i když čte o mnoho méně než já), věci do těch tašek nenarvu a i když můj sociální život pořád stojí za prd a víceméně se točí kolem několika málo lidí, s nimiž se pořádně vidím tak jednou do měsíce, mohu to považovat za úspěch. Rok 2017 začal alkoholovým oknem, z něhož si pamatuji pár útržků do doby, dokud jsem nevystřízlivěl v KFC na Václaváku. Ověšen vánočními řetězy.

A celkově cítím změny. Pomalu se odtrhávám od hororového/fantasy žánru, který jsem provozoval celou svou tvůrčí éru. Objevilo se nutkání napsat nějakou kontroverzní úchylnost. A pracuji na tom. Zatím zveřejňuji na svém wattpadu, o kterém jsem myslel, že ho nezaložím. Ale stalo se. Takže kdo má zájem, může si přečíst mé Issues.
Co se Duše, mé náplně tvůrčí existence minulého roku týče, možná mám mizivou naději na její vydání. Nechci si dělat naděje, na to je kolem moc málo havranů. A já nevěřím situaci, pokud je zde méně havranů než holubů. Vesmír buď se mnou.

Chystám článek. Nejspíš až na příští měsíc, ale chtěl bych sesumírovat všechna motivační hovna pro autory, kteří se zbytečně podceňují. Hlavně pro ty mé oblíbené. Takže si to hlídejte, pokud máte zájem. Vzhledem k nové pracovní době nemám moc času, jedině o víkendech. A dlouho jsem nepoznal nikoho nového, což mne trochu deprimuje. Přijímám všechny nabídky ke coffeecompanionství v pražské oblasti.

Pokud máte zájem, sledujte mou bytost na sociálních sítích, které jsou vypsané v levém panelu. Protože blog sám už je mrtvý. Loučím se.

Mor, kobylky, fusekle a slzy novorozeňat,
Sigma,
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 31. ledna 2017 v 1:30 | Reagovat

Sociální sítě zahynou na úbytě. :)

2 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 5. února 2017 v 16:43 | Reagovat

Všechny internety jednou zaniknou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama