Prosinec 2016

Velvet, pt. 4

21. prosince 2016 v 20:15 | Xerodoth Sigmius |  Básničky, povídky a věci jim podobné
Poslední dobou docela přemýšlím nad založením Wattpadu. Ale jak tak vidím ty úlovky odtamtud, to hnízdo prepubertálních fanfikcí a jiného balastu, říkám si, že to asi není komunita, se kterou bych chtěl mít co dočinění. Ale možná to nakonec v nějakém sebedestruktivním gestu udělám.

Jinak po téhle části Velveta už nemám napsáno nic dopředu. Takže navrátím svůj blog do původního stádia mrtvého brouka, pokud se nestane zázrak, který by z mého života udělal něco, o čem se dá blogovat. Heh.

Velvet, pt. 3

17. prosince 2016 v 23:30 | Xerodoth Sigmius |  Básničky, povídky a věci jim podobné
Psaní Velveta jde poněkud pomalu. Je to možná ze dvou následujících důvodů:
1. Velvet nespadá (zatím) do žádné části mého příběhového multiversa. Nespadá pod Asphodel (třísetstranovou sérii šesti příběhů, jehož neotesaná a gramaticky špatná verze hnije na mé Spalovně, kterou jsem tvořil mezi patnáctým a dvacátým rokem), ani do Manifestu/Duše. Ale to bude dle mého jen otázkou času.
2. Není to má klasická tématika. Nechci říct, že to není příběh v Sigmově stylu. Přece jen hlavní postava není heroická, je to v podstatě labilní traged vržen do víru událostí a musí se s ním vypořádat za pomocí mrzutého mentora rozhazujícího rozumy. Je to tragikomické, magicky realistické a snažím se to vést stylem, aby čtenář do jisté chvíle nevěděl, co je vykonstruované a co ne (a i když je skutečná povaha pana Velveta jasná, nechci na ní stavět hlavní pointu). Postavy nespadají na žádnou stranu dobra a zla, pokud jsou vystaveny rozhodování o osudu světa, nestaví se k tomu zodpovědně. Vždy je tu alespoň jedna postava, jejíž původ se jeví nadpřirozeně, ale její původ je více čí méně racionální. A hlavně žádné happyendy pro nikoho. Přesto to jde pomalu a docházím části, kterou nemám napsanou předem. A i když je banální, její zpracování poněkud vázne. Ale co. Nezveřejňuji to tu ani tak pro lidi, jako spíš pro sebe a aktivitu blogu. A pro sobecké nutkání cpát na síť svou tvorbu s tím, že si to třeba někoho získá.


Velvet, pt. 2

14. prosince 2016 v 18:51 | Xerodoth Sigmius |  Básničky, povídky a věci jim podobné
Flashbacková část příběhu. Upřímně ještě nemám tušení, jak dlouhé to má celé být a z toho co mám, se dělají části dost špatně, protože v dokumentu to není dělené.


Nesourodicz Zmjetjowi XV.

13. prosince 2016 v 20:41 | Xerodoth Sigmius |  Nesourodá změť
"Ale Sigmo, tato rubrika už je skoro rok mrtvá!" řeklo cosi v hlubinách mé mysli.
"No právě!" odvětil jsem a rýpl do ní klackem.

Opět spíše pro ty, co mne nesledují pravidelně na jiných sociálních sítích, protože tyto věci už tam určitě padly během toho roku, co jsou Změti mrtvé.

Velvet, pt. 1

11. prosince 2016 v 19:48 | Xerodoth Sigmius |  Básničky, povídky a věci jim podobné
Nějakou dobu píšu do šuplíku a od února do minulého měsíce jsem byl zaměstnáván svou Duší, která mi znemožňovala psát cokoliv jiného. Mám pocit, že jsem zapomněl, jaké to je, psát nějaké kratší a jednorázové absurdní povídky.
Velvet začal vznikat začátkem listopadu a popravdě ho dost flákám. Nicméně mne nebaví si ho syslit, tak ho budu trousit sem. Jednou za čas. Ta snad si to někoho získá.

Nakresli si svýho Sigmu

10. prosince 2016 v 19:40 | Xerodoth Sigmius |  Sometimes
Někdy se prostě stane, že vás lidi začnou malovat, kreslit a psát o vás divné fanfikce. Což je fakt těžce kůl! Do tohoto článku hodlám vrazit těch několik pár internetových umělců z různých komunit a udělat jim tak reklamu, protože si to prostě zaslouží.
Spousta z toho jsou inside džouky, gender swapy a podobně. Protože miluju želvušky (tardigrady) a než jsem začal nosit cylindr, vyznačoval jsem se gumovou koňskou hlavou. Dále jde o využité mého jména, na které se dá udělat spousta "shitkulturních" referencí (Sigmama ožeň ma, Výměna Sigmanželek) a shipy s lidmi z jiných sociálních sítí. S drtivou většinou těch lidí, snad jen krom Artemis, dlouhodobě kafařím a díla vnikla v různých pražských podnicích.