Krátce a bez rýmu IV, divný sny a lístečky

20. října 2016 v 18:07 | Xerodoth Sigmius |  Básničky, povídky a věci jim podobné
Původně měl článek obsahovat ještě jednu dlouhou báseň, ale můj mozek se rozhod stagnovat. Ale hej, přece jenom jsem se rozhod poctít vás, bytosti na bázi uhlíku, dalším článkem. Kajte se.Byl jeden chlap
Co prodal svý orgány
Za chlast
A když už byl úplně prázdnej
Nechal se jím naplnit
Po okraj
__________________________________

Poslední dobou mám divný sny, co se mě snaží přesvědčit o tom, že realita, v níž žiju, není skutečná. Jako by nestačilo, že mám už tak dost existenčních krizí, můj mozek se mne těmi věcmi snaží atakovat i ve spánku. Tak dík, mozku. Nepsal jsem to už? Možná ne sem, pomalu ztrácím přehled. Ale nevadí, opakování je matka... no, moudrosti zrovna ne, spíš znamením toho, že se toho neděje moc, o čem by stálo za to mluvit.
První z těch snů, co si pamatuju, se mi zdál pár měsíců zpátky. Byl o tom, že jsem si v rámci nějaké terapie musel do mozku zavádět hadičky, s tekutinou, které mi umožňovaly žít život, který prožívám teď, v bdělém stádiu. Pamatuji se, jak stojím před zrcadlem a strkám si jehly do spánků. A pak se probouzím. Taková milá paranoia. Zajímalo by mne, jaký to má účel.
Druhý mám dojem, že následoval. Nebyl sice takový jako předchozí, ale i tak to bylo dost psychedelické. Figurovala tam tlustá černá jasnovidka, která řekla: "Je na čase, aby lidé tohoto světa přestali žít ve lži!" A ve chvíli, kdy se měla dostat k jádru pudla, následovalo probuzení. Pochopitelně mě to docela dost namíchlo. Protože hej, docela mě to zajímá! Tenhle sen jsem si trochu upravil a nacpal ho do Duše. Sakra, pořád doufám, že mi tu věc někdo otiskne.
Poslední se mi zdál nedávno. A sakra, bylo to jako divný trip. Sledoval jsem mísení dvou entit nepopsatelných barev, které se mísí a jejich spojení produkuje realitu, jakou vnímáme. V tom snu jsem byl připoutaný a projekce vznikající pářením těch dvou věcí na mne útočila. A během toho jsem se střídavě probouzel, jak jsem se snažil bojovat a odpoutat se z lůžka, na němž jsem byl svázaný. Dalo mi velkou práci se probudit. Pokud mohu mluvit o nějakém probouzení. Ten pocit byl nechutnej a doteď jsem z něj tak trochu vyschízovanej.

Pak mám jeden trochu mimo, co zavání nějakým klasickým sci-fi. Zdálo se mi, že jsem umíral. Ale mé vědomí mělo být vědeckým zákrokem přeneseno do těla nenarozeného dítěte. Docela by mě zajímalo, proč by tohle někdo dělal zrovna s mou myslí. Nějak mi v tu chvíli bylo líto lidí, které znám. A při letmém probuzení mi proletěla hlavou myšlenka: "Oukej. Tak tohle je naposled v tomhle těle."

Ale abych nebyl věčnej depkoidní oblud. Nedávno jsem si koupil balíček nalepovacích papírků, které se vzkazy rozlepuji různě po Praze. V mhd, u public piana, kolem jízdních řádů. V souvislosti s tímhle se mi stala poměrně legrační věc, když jsem došel domů a našel na twitteru oznámení, že někdo jeden vyfotil. Další uživatel si mě s tím spojil a označil mne, takže se mi to nakonec doneslo. Paradoxně to byl jediný papírek, který jsem nevylepil já.


A aby se neřeklo, že na tomhle blogu není pomalu žádná moje aktuální podoba a asi jsem tak trochu attention whore, co chce bejt poznána uživateli internetu, když na ni narazí, tady je pár měsíců stará fotka (jasně, teď zase vypadám malinko jinak), co byla pořízena v jednom epesním antikvariátu na Maninách. Viděl jsem už něco obchodů s knížkama, ale žádnej nebyl takhle přeplněnej. Posuďte.


Myslím, že jsem vyčerpal vše, co bych chtěl napsat. Prozatím.
Takže mor, kobylky a krev novorozeňat vám všem. Howgh.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Atris M. Atris M. | E-mail | Web | 20. října 2016 v 21:17 | Reagovat

Ale prosím, jako bys potřeboval zveřejňovat fotky, aby tě někdo poznal (ad Zličínská příhoda).

Super sny! Nestojíš-li o ně, můžeme provést výměnu: tvé sci-fi/psycho/whatever sny za mou čerstvou spolubydlící.
(Ta holka je horší než všechny noční můry světa.)
Považ, měl bys čím krmit potkany!...

2 Mira XI. Z Omikron Ceti alias Nějaká Ufounka Mira XI. Z Omikron Ceti alias Nějaká Ufounka | E-mail | Web | 23. října 2016 v 12:04 | Reagovat

Co já bych dala i za takovéhle sny. Mě už se dlouho nic pořádně nezdálo a mám pocit, že moje fantazie mizí v propadlišti dějin.
Papírky budu hledat, rozvěsil jsi nějaké i kolem místa, kde jsme se onehdá viděli (vzpomínáš, muzejní noc)

3 Silwiniel Silwiniel | Web | 28. října 2016 v 18:44 | Reagovat

Ty máš fousy?? O_O Tak to je podivuhodné!
Víš, kolik lidí napsalo knížku díky tomu, že se jim zdál sen? Tak třeba C. S. Lewis...To s těma papírkama je super! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama