Pár minut zbytečného rozhořčení, které stejně nikoho nespasí

2. června 2016 v 1:39 | Xerodoth Sigmius |  Chvilka nadávání na malichernosti
Bytosti na bázi uhlíku!
Možná vám neuniklo (s nejvyšší pravděpodobností uniklo, ale pšt!), že má aktivita se měsíc od měsíce ubírá do věčných lovišť. Je to etapa, kterou si projde každý blog. Ona ta smršť nápadů tryskající v gejzíru krátkých článků na počátku existence po čase utichne, což? A tak se někdy nostalgicky vracím ke starým tématům, která jsem tu tak nějak trousil v dobách, kdy jsem měl tři a půl stálého návštěvníka (od té doby se to zvedlo circa o tu půlku internetového uživatele, bohům dík tu od pasu nahoru), jenž byl ochoten se projevit. Protože na ně neustále narážím, štvou mě a možná se jen pokouším marně někoho osvítit, aby vytáhl hlavu z kloaky a zametl si před vlastním prahem. Takže tak.První věc, na kterou bych chtěl poukázat je ta, že ve dnešní době člověk nemůže udělat nic netradičního, co ne neshoduje se vkusem většinové okolní společnosti, jen proto, že se mu to líbí. Protože jakmile to udělá, první, co ho stihne, je obvinění ze snahy o sebezviditelnění. Sigmova noho! To, že vy nejste cílová skupina něčeho, co se líbí druhým, ať už je to (plácnu) výběr oblečení, provozování netradičního umění, jména, názoru, uznávání neznámých hudebních stylů, neznamená (nutně), že jde o attentionwhorismus. Neříkám, že nemůže. Ale pokud o tom člověku nic nevíte krom toho, za co ho soudíte, stáhněte ocas zpátky mezi nohy, calm your tits, zavrťte hlavou, utruste, že to nejní váš šálek kafočaje a neřešte to dál. To, že nejste cílová skupina, je v pořádku. To, že odstavujete jedince/skupinu, za odlišnost vkusu, z vás dělá kretény. Prosím, nebuďte kreténi.
Ale platí to i naopak. Upřímně, je mi jedno, jestli jste pastafariáni, nebo živíte se pouze vzduchem, protože i kameny mají city, nedej bože souložíte ptakopysky, protože jsou rovnocenní členové společnosti, zasluhují lásku a vy se za to nestydíte... jen prosím, netvrďte mi, že jste lepší než ostatní. Dělá to z vás stejná hovada jako jsou dle vás ti, co vás odsuzují.

S tímhle souvisí i moje nelibost v šuplíkování, o které jsem psal v březnu loňského roku. Pokud se nějak projevujete, lidé pro vás musejí mít souhrnný název/šuplík, kam vás vrazit. Bullshit. Já jsem třeba díky svému vzezření neustále zařazován do stampunk/goth subkultury, i když se ani do jednoho neřadím. Prostě jen nosím, co se mi líbí. Proto se sám snažím lidi tímhle způsobem nesoudit, pokud mi sami neřeknou, že se někam řadí a vyznávají ten nebo onen styl.

Ale asi ze všeho nejvíc mne štve idea těch lidí, kteří obviní umělce, jimž byla do vínku dána o něco větší dávka imaginace z a) braní drog, b) psychické poruchy. Fakt ne. Tohle ne. To, že někdo dokáže vymyslet něco, na co vy byste potřebovali drogy nebo psychickou poruchu, neznamená, že na něčem jede, nebo je psychicky labilní. Ok, nevylučuje se to. Ale fakt, prosím, pokud o tom člověku víte kulový, nevytahujte jediná vám možná vysvětlení toho, jak mohl svých děl dosáhnout. Někdy mám pocit, že tohle odsuzovací pseudomoudro se předává z generace na generaci lidmi, co na umění nesáhnou. Jen proto, že se jim doneslo, že nějaký tvůrce spadl do drog, musí je zákonitě brát všichni ostatní, žejo. Protože všichni jsou stejní a můžeme je roztřídit do šuplíků.

Mimochodem, chtěl bych poděkovat všem, kdo hlasovali pro Guizmo v blogový soutěži a protlačili tak její mástrpís, na kterém mne vyobrazila (za což, jak už jí asi nemusím připomínat, má sakra velký plus, který prašivou sušenkou nevyjádřím), na první místo.

S tímhle se Sigma na nějakou dobu loučí a konečně bych mohl zpracovat nějaký souhrnný článek o mindfucku. Uvidíme. Do té doby mor, kobylky a tak dál.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Aidee Aidee | Web | 2. června 2016 v 14:43 | Reagovat

Mě připadá, že moje etapa téměř nulového přidávání nových článků trvá už několik let :D. Viním tumblr.

Odsuzovací pseudomoudra jsou moje oblíbená, střetla jsem se s tolika strašně chytrýma lidma, který měli, se vší úctou, plnou hubu keců - člověk se jen musí dostat do té fáze, kdy už mu to přijde ohrané a je schopen na to nereagovat. (Já tam tedy bohužel ještě úplně nejsem.)

2 Starková Starková | E-mail | Web | 5. června 2016 v 3:34 | Reagovat

Amen.

3 Phera Phera | Web | 10. června 2016 v 17:27 | Reagovat

Sigmova noho! - to zvolání mě pobavilo. Škatulkování mě taky nebaví. Člověk sice může zkusit někoho odhadnou, co je to asi za člověka, ale kde bere jistotu, že jeho úsudek je pravdivý? Nikde..
Kdyby si raději každý všímal svýho a neodsuzoval lidi, které nezná :-)

4 Silwiniel Silwiniel | Web | 13. června 2016 v 5:16 | Reagovat

Souložit ptakopysky O_O Chudáčci maličký, vždyť se nemůžou bránit!!
Tvoř, co chceš a vybodni se na kritiku...

5 Wnaty Wnaty | E-mail | Web | 10. července 2016 v 22:29 | Reagovat

Parádní článek, líp bych to nenapsala. Myslím ale, že s tím se setkává každý a to denně a jak píšeš už v nadpisu, nikoho to nespasí. Bohužel.
Jsem ale ráda, že to někdo vnímá jako já. Thanks God.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama