Cylindrový příhody n. 2

21. června 2016 v 19:47 | Xerodoth Sigmius |  Sometimes
Někdy se to, že vypadám jako exot, může zvrhnout v zajímavou situaci.

První Cylindrový příhody, který jsem psal před rokem, najdete TADY.Lidi, co mne sledují delší dobu, už vědí, jak se projevuju na veřejnosti. A ti, co ne, přečtou si výše uvedený článek, nebo zasondují na mý sociální sítě. Poslední dobou lidé, na které narážím, upustili od fotek a dali se přímo na interakci. Praha je město, který dokonale symbolizuje češství. Je věčně nalitá, plná otázek a předsudků. Ale nestěžuju si, aspoň je o čem psát.

Abych začal tím, co mě doopravdy přivedlo k tomuhle článku a neodkládal to na konec. Je to pár dní, co jsem jel autobusem domů, když někde před Prosekem nastoupila opivená banda individuí. Mám ve zvyku sledovat lidi kolem, i když si čtu nebo dělám cokoliv jiného. Takže mi neunikl mířící mobil z levoboku. Knížka před ksicht, klobouk dolů, klasický postup, pokud nechci viset na nějaký sociální síti jakožto no name bizar. To nestačilo mnohem opilejší skupince na dvanácti hodinách. Takže ke mně přistoupil nějakej jejich určenej mluvčí s tim, že "dáme selfí", "půjčíš?", "vyměníme? (nabízeje hoperskou kšiltnu)". Na můj jasnej nesouhlas začal dávat ceny. Dvě stě, pět set. A já fakt nechci bejt focenej. Ani za prachy. Přece jenom nejsem prodejná šlápota poskytující služby a to, jak se oblíkám, nedělám pro attentionwhorismus, ale proto, že se mi to líbí, chci a můžu. Pak došlo na perly.
"Ty máš něco proti alkoholikům?" Ty vole ne, alkoholici jsou v pohodě, pokud se nechovaj jako kreténi. Sám se občas napiju.
"Ty jseš něco jako antisemita? Já ti tu nabízim lukrativní nabídku a ty takhle odmítáš? Na to já prostě nejsem zvyklej." Tak tady jsem šel fakt do kolen.
"Hele, já tě znám! Tvoje rodina je z Letňan, že jo? Myslim, že jsem chodil do školy s tvojí ségrou." To je sice hezký, ale já nemám sestru.
Už to vypadalo, že se jich zbavim, když fakt začal tahat prachy a těsně před tím, než vystoupil, mi vrazil dvě kila za to, jak jsem neúplatnej. Vracím mu to, protože přece jenom, když ho potkám za střízliva a bude si mě pamatovat, asi to mám spočítaný. (Mám, páč už jsem ty dvě kila vrazil do dýmkovýho tabáku...) Ne. Než jsem mu to stačil dát zpátky, vystoupil i se svou bandou. Šatz.
Ale hej, můžu říct, že jsem si vydělal svý první prachy za to, že jezdím v cylindru a NENECHAL jsem se vyfotit ožralým týpkem. Tohle mi asi moc lidí neuvěří.

Legrační, že dvě hodiny předtím jsem si chtěl prostě jen sednout na Náplavku, vypít si svůj cider a číst si. Co čert (ne)chtěl, zrovna tam probíhal nějakej pivní festival. Takže za mnou přišla omladina s tím, co jakože propaguju, jakej je můj životní styl a co jsem vůbec zač.
Pět minut jsem vysvětloval význam slova nolifer. A pak jsem jim prakticky citoval svůj starší článek ve snaze vysvětlit, že smysl života neexistuje. Osvíceně odešli.

Na tom samém místě, jen pár týdnu dříve, se mi stala ještě divnější příhoda. Začala podobně jako ta první. Registruju foťák, sundavám klobouk. Přijde ke mne slečna.
"Ahoj. Ty jseš kouzelník?"
Přežvýkávám asociální opověď. "Ne?"
"Aha... a máš rád kouzla?"
"Ne?"
"A... co máš vlastně rád?"
Po několika dalších otázkách byla způsobem (vykradeným ze Scrubs, kdy při zmínce o mé kurióznosti jsem použil Kelsovu hlášku "A víš, kdo má dva palce a je mu to u prdele?" *ukáže na sebe inkriminovanými palci*) poslána do příslušných míst.

Samozřejmě, ihned poté, co zmizela, se mi v hlavě vyrojilo milion úplně božích odpovědí na otázku, jestli jsem kouzelník. Spojím dvě.
"Jsem, ale momentálně mi došla mana. Ale jestli chceš, můžeš mi dát tisícovku a já ti ukážu, jak už ji nikdy v životě neuvidíš."

Příště.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Atris M. Atris M. | E-mail | Web | 21. června 2016 v 23:52 | Reagovat

Thou shalt get cookies, za tohle. Spoustu.

2 Natálie Natálie | Web | 29. června 2016 v 20:06 | Reagovat

:D to poslední mě pobavilo.. :D

3 Megan Megan | 8. července 2016 v 22:26 | Reagovat

Tabák za dvě stovky? Doufám, že tím hnojíš kytky a ne sebe :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama