Březen 2016

Lehká várka cokdybysmu

23. března 2016 v 18:19 | Xerodoth Sigmius |  Sigmův filozofickoliterární blok
Jelikož jsem tvor s nekonečnou spoustou idejí (brzdi, Sigmo, brzdi, tohle ti nikdo neuvěří), které musím neustále někde sdílet. Prý to hodně říká o mé osobě a pravděpodobně i víc, než bych sám chtěl. Ale! Jednoho dne, když jsem cvičil svůj pracovní multitasking - vykonávání mechanické práce a přemýšlením nad absolutními nepodstatnostmi - vynořila se mi idea, která by ve své podstatě nemusela být příjemná. Co kdyby se vaší myšlenkou někdo inspiroval způsobem, který by vás rozhodně nepotěšil?

O Autorovi Vševědoucím

6. března 2016 v 19:35 | Xerodoth Sigmius |  Sigmův filozofickoliterární blok
Nedávno jsme vedli s přítelkou literární debatu. Teda spíš já. Mám tu tendenci vztekat se nad některými názory většinového čtenářstva. Začalo to tím, když mi řekla, proč se jí nelíbila Kafkova Proměna. Nedostatek vysvětlení, to, že Řehoř se "prostě" proměnil v brouka. Jakožto starý a mrzutý absurd jsem tohle nemohl nechat bez odezvy.

Pět mozkošukoidních filmů, jak je zvykem

4. března 2016 v 20:37 | Xerodoth Sigmius |  Recenzování
Neumřel jsem. Fakt ne. Jen se mi nedostává času a nálad. Sice bych mohl napsat svůj canc plný nasranosti o tom, proč se lidé nejsou schopni poučit z historie. Nebo článek o tom, že vražda ve své podstatě není nic špatného. Ale nějak se mi nechce vířit vody. Šokujícné. Takže tu nadatluju tohle. Mimochodem, docházej mi dobrý mindfucky a ocenil bych, kdyby mi někdo něco dohodil.