Sigmova paranormální teorie

6. února 2016 v 23:36 | Xerodoth Sigmius |  Výflusy, úvahy a všelijaký odpad
Díky dlouhé chvíli a návalu mindfuck filmů, doplněno občasnými dokumenty, které se zabývají posmrtným životem, na které narážím nahodilým přepínáním kanálů o probdělých nocích, se v mé hlavě vynořila metafyzická myšlenka, která by mohla vysvětlit zjevování duchů. Je dost možné, že už ji někdo vyplodil přede mnou. Ale zatím o tom nemám nejmenší tušení. Pokud byste o tom věděli, vyveďte mne z mylné ideje autorství.Svého času jsem byl docela zažranej do podobný tématiky. Ale pak jsem se na to začal dívat střízlivě. Výpovědi "očitých svědků" jsou strašně přeceňované. Lidé lžou. Oko je ošemetné. Mozek si dokáže vsugerovat myšlenku a učinit ji pravdou. Ale vždycky tak nějak bokem uvažuju, že je tu možnost. A pokud tu je ta, musí tu být vysvětlení. Před dvěma dny jsem v deseti minutách uplácal teorii na základě jedné věty, kterou jsem zrovna zaslechl. Nepamatuju si už ani přibližné znění. A to, co jsem upatlal zní sice jako pofidérní ptákovina, ale po přednesení několika lidem jsem byl ujištěn, že to z ní docela srozumitelně.

Oukej. Začnem. Pro to, aby mi to fungovalo, jsem musel pozměnit pár svých původních tvrzení, ale v většině se jich vlastně stále držím.
Prvně si musíme uvědomit, že celá existence se děje v jednom okamžiku. Vše se děje TEĎ. Ovšem, abychom neviděli vlastní obrazy toho, co jsme dělali/budeme dělat, každý okamžik je oddělen jakousi dimenzionální bariérou. V zásadě jde o to, že vše, co se kdy stalo, stále ještě existuje, protože se to děje teď. Rodíte se a umíráte v jednom okamžiku. Dál.

Tuto bariéru je možno narušit způsobem, který je mi nemožno vysvětlit. Nechci se babrat ve vědě. Mnohem víc mi to vyhovuje velmi volně, iracionálně a filozoficky. Tedy, bariéra lze lokálně narušit událostí, při které dojde k silné radiaci určitého druhu energie. Tu by mohlo způsobovat psychické nebo fyzické utrpení lidské bytosti. Vlivem toho můžeme vnímat pronikající obrazy a ozvěny na místě, kde porušení došlo. Můžeme pouze slyšet hlasy. Můžeme vidět lidi. A oni mohou, ale nemusí vidět nás. Protože rozměry, prostory, etc, žejo.
Příklad. Pokud vidíme někoho projít zdí, je to proto, že tam ta zeď v minulosti/budoucnosti prostě nebyla/nebude a my se jen díváme do doby, kdy reálná osoba prochází skrz. Ano, můžeme slyšet i ozvěny sebe sama. Vlastní kroky, vlastní slova.

Pořád jsem ještě nevyřešil problematiku pohyblivých předmětů. Ale to v podstatě může být způsobeno tím, že pokud máme předmět, který leží na poškozeném místě, kde v jiném čase ležel jiný předmět, kterým někdo pohnul, našim očím se to může jevit tak, že neviditelné síly hýbou tím, co vidíme my.

Je to nesmyslné a děravé po všech směrech, ano. Jsem si toho vědom. A mnozí z vás si řeknou: "Sigmo, to jako vážně? Co to zase bereš? Seriózně?" Ne. V zásadě nikdy nejsem seriózní. Pouze teoretizuju, zvažuju všechny možnosti. Ale nikdy plně nevěřím a neurčuju pevný závěr. Multiidealismus.

Miniteorie na závěr, která mám dojem, že byla ale omílaná už někdy jindy a jinde.

Jaká je možnost, že to, co prožíváte, je předsmrtné přehrávání života, které vám přebíhá před očima?
A nebude se to celé opakovat znovu, když dorazíte k bodu své smrti?
Což se vlastně podobá té úvaze, kterou jsem psal posledně.

Mor, kobylky a slzy novorozeňat všem.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lowri Lowri | E-mail | Web | 7. února 2016 v 16:59 | Reagovat

S touto teorií vysoce sympatizuji!
Bylo by sice fajn, kdyby paranormální jevy byly skutečně paranormální, je to cool, ale spíš se přikláním k tomu, že většinu věcí lze racionálně vysvětlit. Lidská mysl je ošemetný aparát.
Zároveň nevěřím, že čas skutečně funguje a plyne tak, jak si myslíme, že funguje a plyne.
Jo, tahle teorie se mi hodně líbí! :)

2 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 9. února 2016 v 17:50 | Reagovat

Duchové jsou prý v mojí zašívárně. Pokaždý v neděli! Důkazem budiž to, že teď už asi ve čtyři ráno mi samovolně spadla z vlasů sponka, když jsem seděla na baru. Z mých vlasů sponky nepadají, nemají šanci. Zvláštní...

3 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 11. února 2016 v 21:37 | Reagovat

Takou bariéru se pokušel sestavit Cyberštamgast v hostinci "U Váhy" z prázdných půllitrů.
Bohužel došla desítka.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama