Sigmova teorie popkultůrního vesmíru

28. června 2015 v 10:00 | KayW |  Výflusy, úvahy a všelijaký odpad
Hrnečková teorie neobstála. Dá se totiž vyvrátit tolika možnými způsoby, že jsem ji musel dát k ledu. Ale tohle je pevný jak slovo Boží.


Pokud vám tento svět přijde nudný, neakční, obyčejný a prostý magie... jo, máte naprostou pravdu. A svou touhu po těchto věcech utápíte v seriálech, filmech, knížkách a bůhvíčem ještě, určitě jste píchli prstem do některé z postav a řekli sjte něco ve stylu "Tohohle člověka já znám!" nebo "Tohle jsem přesně já!". Předpokládejme, že jste tak udělali. Minimálně jednou. A teď předpokládejme, že zrovna máte pravdu.

Protože co když jsme jen postavy světové popkultury, které se setkaly v jednom vesmíru a žijí si své obyčejné životy. Které si zpestřují nahlížením do realit, ve kterých se vyskytují jejich "akční" alternativy.
A tak mě ještě napadá: Co když je to takhle i naopak. Popkulturní postavy sní o obyčejných a nudných životech, které nikdy nezažijí, protože musí vstát z postele, cestou do koupelny zabít dva draky, šest trollů a sehnat magickou runu na vylepšení svého zubního kartáčku. Čirá mizérie.

A co je ještě větší mizérie, nikdy nezjistíme, která konkrétní postava vlastně jsme. To z toho důvodu, že sami na sebe máme silně zkreslený pohled. Idealizujeme sami sebe, takže nevnímáme, jací doopravdy jsme. Ano, mohli bychom se zeptat někoho jiného, ale každý vám pravděpodobně řekne absolutně něco jiného. Je spousta similárních postav a každý vás bude porovnávat na základě svých znalostí.

Co se mý osoby týče, stačilo by pár změn. Sebrat mi černý hadry a cylindr, vrazit mi velkýho mluvícího psa, oháknout do vytahanýho zelenýho trika a přidat pár groteskních situací s lidmi, co se převlékají za příšery. Protože ano, přesně takhle já vypadám a je to asi jediný charakter, se kterým se mohu ztotožnit po stránce vzhledu.

A Guizmo se z tý Clary taky nevyvlíkne, ať si argumentuje, jak chce.

Za jakou postavu se považujete vy?
Znáte nějaké popkulturní psotavy ze svého okolí?
A sledují nás žáby zpoza oken, zatímco poklidně spíme?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Silwiniel Silwiniel | Web | 30. června 2015 v 20:10 | Reagovat

A kdo jsem já?
"Popkulturní postavy sní o obyčejných a nudných životech, které nikdy nezažijí, protože musí vstát z postele, cestou do koupelny zabít dva draky, šest trollů a sehnat magickou runu na vylepšení svého zubního kartáčku. Čirá mizérie." TO je ženiálně napsané :D :D

2 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | Web | 10. srpna 2015 v 22:16 | Reagovat

*svíjí se smíchy* Hrozně ráda bych viděla krátký report o světě popkulturních postav, který by byl delší než zdejší zmínka o běžném ránu.

Sice mne odkojila Hvězdná brána a možná existence jiných já mne nikterak nepřekvapuje, ale tvoje spojitost s postavami v knihách a filmech a seriálech a nechcivědětčemještě se mi líbí. Možná tě nepatrně otráví, že si kromě vlastnoručně zotročených exemplářů nevybavím žádnou ztotožněníhodnou postavu, ale sem tam si kus podoby najdu.

Popkulturní postavy z okolí... Když mne nějaká napadne, vrátím se, v hlavě mi proběhla cílená čistka.

Žáby se nám snažily ublížit pouze na táboře, jinak byly shledány hlasitě nudnými.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama