Asociace

8. dubna 2015 v 10:56 | KayW |  Básničky, povídky a věci jim podobné
Článek obsahuje to, co obsahovat má.


Slepý kohout sedí na tenké větvi a nechává do sebe vsakovat podvědomí reality, které jako kladivo udeřilo na jeho už tak zdecimovaný mozek. Úsvit. Absence očí neumožní kohoutovi splnit jeho primární účel, a jakmile pocítí paprsky nedaleké hvězdy, která tvarem připomíná svraštělé jablko, vrhá se do gargantuovské vaginy dentaty, jejíž čelisti se cyklicky zavírají spolu s tím, jak slunce, které je nyní jakýmsi srdcem pohánějícím neviditelný organismus, tepe.
Přihlížející zemědělci s kolovrátkovou kličkou v mozku přihlížejí scenérii. Vivaldiho letní presto. Zemědělci sázejí malé atomové pumy, po jejichž dopadu okamžitě rostou v hlíně houby. Prasečí spřežení je posléze požírá a ihned ve formě exkrementu vylučuje na běžící pás.

Otevřené lebky mladých jedinců stojících v řadě pod pásem přijímají hnojivo a jejich majitelé oděni pouze v kravatách opouštějí líhně. Jsou posazeni do kancelářských kójí. Náplň jejich hlavy vytéká ušima, nosem a ústy. Přestávka, doplnění hnojiva. Cyklus se opakuje. Dvanáct hodin, z mladistvých je vypojen ethernetový kabel. Prázdné výrazy se stávají prázdnějšími, oči zmodrají a následně zčernají.

Noční lidé ignorují malé tvory, které se snaží mít koitus s jejich hlavami. Možná je nevidí, možná žijí v symbióze, ale těžko určit, co přesně tito šerední skřeti reprezentují. Nenaplněné touhy. Nejspíš. S postupem noci tyto kreatury rostou a jejich úsilí se zvětšuje. Přímo úměrně s apatií jedince.

Nemocniční lůžka svýma rukama objímají škubající se blázny. Některé páry drží, jiné týrají, další nabízejí sexuální uspokojení, avšak proti vůli drženého. Nekonečná řada lůžek. Místnost zakončená zrcadly. Bílé pláště. Ústa místo obličeje a jehly plné kofeinových extraktů. Vkládají pacientům do úst pilulky plněné jehlami a velkými ústy se vysmívají jejich úsilí o vyplivnutí. Ruce lůžek zacpávají lazarům dýchací otvory. Stejně polknou.

Pochodující saxofonisté. Z nástrojů vycházejí zvuky podobné pláči. Rozhodně ne takové, jaké by saxofony vyluzovat měly. Pláč, křik, prosby.
Trombonisté. Ač zajisté hrají, nevychází z jejich nástrojů jediný zvuk. Ucpáno? Z jednoho vypadne voják s amputovanou končetinou. U ostatních trombonů stejně tak. Stejný voják, chybí jiná část těla. Další zástup vojákům rozdá purpurová srdce a nechává je v jejich pozicích.
Houslisté. Z nebe prší mramorové desky a s naprostou přesností dopadají na vojáky. Celý průvod hudebníků obchází hradbami obehnané město. Donekonečna.

Slepý kohout usedá na tenkou větev, aby uvítal úsvit, který nikdy nespatří. A tu můžeme spatřit zázrak a sledovat, jak mu kousek po kousku rostou nové oči. Kohout spatřuje scenérii pod sebou. Vidí město. Zemědělce, mladistvé, noční tvory, pacienty a hudebníky. Co když za to může on? Co když tím, že neuvítal předchozí úsvit způsobil tohle všechno?

Vlastně si nejsem jistý, proč jsem to přiřadil k TT. jistým způsobem o mučení jde. mučení mé vlastní mysli a možná i mučení vaší představivosti. Ale když už to tu máme povoleno, tak proč bych to neudělal, že?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Aerosol Aerosol | Web | 8. dubna 2015 v 11:29 | Reagovat

Wow. Moja predstavivosť zmučene tlieska autorovi, pretože morbídne a surreálne obrazy patria presne k tým veciam, čo ju fascinujú.
Povedala by som viac, ale prišla som o schopnosť vyjadrovať pocity. Každopádne, klobúk dole.

2 pandaa_Markyy pandaa_Markyy | E-mail | Web | 8. dubna 2015 v 11:48 | Reagovat

tak tohle je asi nejlepší co jsem četla! :O jako palec hore (y) vážně je to hodně zajímavé :O

3 Illumináti Illumináti | Web | 8. dubna 2015 v 14:33 | Reagovat

such článek
                  wow
       very asociace
    much úvaha
                    so téma týdne
   8-)  8-)  8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama