*příliš mimo na vymýšlení názvu článku*

26. března 2015 v 10:56 | KayW |  Chvilka nadávání na malichernosti
A víte co? Dlouho jsem si na nic nestěžoval. Tak to abych to napravil. Protože je spousta věcí, co mě sere, takže tady máte...tři. Anebo možná víc, pokud se nějak rozepíšu.


Enigma a její argumentace toho, proč žijeme v Matrixu (a určitě i dalších jiných volovin)
Nevadí mi konspirační teorie, pokud se dají hezky podložit. A pokud ti, kdo si jí vymysleli, dokážou alespoň částečně uznat, že je to svým způsobem bullshit. Co se týče Matrixové teorie - zní fajn, jistým způsobem ji podporuji, ale ne tak urputně, abych se o tom snažil přesvědčit každého kolemjdoucího.
Enigmu jsem čítával někdy v osmý třídě. Určitě jsem měl kompletní první dva ročníky, než začala recyklovat články a dokud mne opustila ta posedlost tajmenými tentononcy a uvědomil jsem si, že lidi lžou, vidí, co chtějí a jejich mozky všechno nafukují. Ne, že bych byl naprosto skeptický, jen mi nějak došlo, že všechno je to o strhávání pozornosti. A tak.
V prosinci jsme jeli do Drážďan a z nějakého náhlého rozmaru jsem si rozhodl po milionu let koupit jedno vydání, abych přežil cestu autobusem. Uznám, některý články mile překvapily, člověk se dozví věci, které se dají sehnat kdekoli jinde, jen nesmí brát příliš vážně ty filozofické otázky typu "co když...?"
A pak tam byl ten článek o tom, že žijeme v Matrixu. Takový, kterých se kolem hemží stovky. Ale jeden z údajných důkazů o tom, proč tomu tak je mi přivodil neskutečný rage smísený z výsměchem. To bylo asi poprvý, co mi síla facepalmu proděravěla hlavu.
Byla tam totiž série obrázků z Google Earth Street View, když to google auto projíždí ulicema a fotí panoramata. A jak spousta lidí ví (ale další je asi tak blbá a neví to), dělat panorama s pohyblivým cílem je...eeeh, no... nedaří se to. Takže tam byla fotka dvounohé kočky a dvou stejných lidí, což tedy vzniklo tímto způsobem pořizováním snímků. A pod tím otázka: Co když je toto důkaz nedokonalosti techniky Matrixu? *tma*
Kur-va-drát! Není to spíš důkazem nedokonalosti NAŠÍ techniky?
Prosíme všechny trolly, aby se shromáždili do komentářů a vysvětlili mi, že nemám pravdu.
Docela mne štve, že jsem si nedělal cestou poznámky, protože jsem takových věcí našel víc a tento článek jsem chtěl napsat už v lednu. Ale nevyšlo to. Ale ta díra po facepalmu se stále nezhojila

Lidi, co roztahují svůj idol do božských rozměrů
Oukej, chápu, dokázal víc, než my a všichni mu závidíme. A určitě je lepší, než ty "starý a překonaný" sračky, na který koukáme my. Ale... wtf? Ano, myslím Vás, pubertální děvčátka olizující plakáty mé osobě neznámých celebrit, na jejichž jména prakticky nenarážím, protože asi odebírám úplně jiný stránky.
Na druhou stranu tyhle věci jsou hezky výdělečný. Krásněj marketingovej tah, když vytvoříte něco, o čem víte, že zaujme miliardu poblblých dvanáctek a vysaje to peněženky jejich rodičům.
Strašně se bavím nad jejich výlevy, proč má jejich film/kniha tak nízké hodnocení, když je to vlastně celej jejich vesmír. My tomu pochopitelně nerozumíme. Ale sakra. I moje mladá si prošla obdobím Srajlajtů a uznává, že je to hovadina. Zkuste aspoň uznat, že v tomhle vesmíru jsou klasický věci, kterých je nedozírný počet a z globálního hlediska tu vaši zkrátka zavalí svými kvalitami. Někdy musíte vystrčit hlavu ze svýho zatuchlýho fandomu a podívat se na to všechno z jiný perspektivy. Váš život nikdy nebude takovej, jakej si malujete ve svých fanfictionech prapodivného původu, protože většina knih má za úkol kontrastovat s realitou, nikoliv ji kopírovat. A pokud budete upnuti jen k jednomu, dvoum nebo zkrátka několika málu dílům/lidem, asi vám kompletně ujede vlak a vy zůstanete ve svý jeskyni, budete žvejkat kůži a drbat se v rozk...na zádech.

Lidi, co odsuzujou Moffata kvůli plot twistům
A samozřejmě to platí u spousty jiných autorů. Ale jakožto Whovian (víceméně) pozoruji tento jev nejvíce právě na výše jmenovaném showrunnerovi a scénáristovi. To, že mu všechno trvá, to chápu, za to bych mu ten šutr o hlavu omlátil taky. Ale to, že se od něj začnou lidi odvracet jen kvůli tomu, že dává příběhu celistvost, trošku reálnost (byť za použitím nezbytné krutosti vůči nejmenovaným hlavním postavám), to už fakt ne.
Za doby Russella T. Daviese mne Doctor Who tolik nebavil z několika důvodů. Epizody byly více či méně samostatnými příběhy, pokud se do toho všeho neponořil Moffat a nezačal některé z nich propojovat. A když se právě tento člověk dostal k žezlu u páté série, začal se mi seriál opravdu líbit. Ne kvůli hercům, ale kvůli ději, který mi osobně dával smysl. Jasně, díry v plotě. Ale jmenujte mi sci-fi, které je nemá (a nebo je aspoň nemá omotané chabou izolační páskou). To, že dělá trochu silnější dějové zvraty, vás nemá štvát, protože kdo by chtěl mít všechno předvídatelné a na talíři. Ale navzdory tomu všemu uznávám, že osmá série byla lehce přepísknutá.
Další věc. Sice nemám rád Daleky a Cybermany, ale uznávám, že aby si to udrželo svou padesátiletou kulturu, tihle tam být prostě musí. Ano, tímto směřuji své oko k některým skupinám, které si stále žádají nové mimozemské civilizace. Potenciál seriálu je prakticky nevyčerpatelný, ne tak ale představivost scénáristů a běh příběhu jako takového. Musí si to zachovat jistou formu.
Co se výběru herců do nových regenerací týče, to snad nechám bez komentáře. Capaldi je frúd. A těm dweekům, co si myslí, že je starej, by někdo měl omlátit o hlavu klasické série. Ale decentně, aby nebyly poškozeny.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Silwiniel Silwiniel | Web | 2. dubna 2015 v 8:50 | Reagovat

Mno. Enigmu nečtu, jedinej člověk, jehož plakát hodlám navždy olizovat, je princ Kaspian a Doktor mě přestal bavit někdy koncem čtvrté série, ale možná tomu ještě někdy dám šanci.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama