Přeceňovaná honba za kusem papíru

6. prosince 2014 v 11:14 | KayW |  Chvilka nadávání na malichernosti
Sice to není článek formátován pro Nadávání na malichernosti, ale rozhodně to nechci cpát tak nějak mezi úvahy jako takové. Vlastně nejde ani o malichernost, ani nadávání. Ale vždyť je to vlastně jedno.Nedávno jsem v práci vyslechl jistou debatu dvou postarších párů, jak je strašně super, že ti jedni dali svý děcko na střední, že s maturitou má vyšší šanci se někde uplatnit, jak je tohle vzdělání strašně důležitý, že všude je plno skladníků...a tím, že dotyčné dítko získá maturitní cár, vyhne se doplňování zboží v nějakým pochybným hypermarketu. otočen zády k těmto naivním seniorům jsem se pochechtával doplňujíc ryby a ve své introverci jsem jim do hovoru nezasáhl. Což by mi dnes nedělalo problém, za ten měsíc už dokážu mluvit na zákazníky jen tak. Ale což.

Ti bezpochyby velice milí lidé si asi neuvědomují, že kdyby neměli nás neúspěšné doplňovače, nemohli by si koupit mouku ve slevě, pač by jim to ostatní zákazníci vybrali...a oni by stejně nadávali na nás...nah. Ale to je jedno. Chci pouze říct, že ve dnešní době je maturita prostě trochu...přeceňovaná. Je to jen kus papíru, který má člověka dostat dál, navíc samotné zkoušky jsou poněkud...pro blbečky. Viz čeština a jazyk. Nevím jak na ostatních školách, ale na té naší se dala většina maturitních zkoušek bez problémů opsat, protože učitelé neviděli a neslyšeli zlo. A určitě to nebude jen můj názor, že oproti minulým rokům jsou kritéria pro splnění mnohem volnější, protože, ruku na srdce, lidi jsou pořád blbější a blbější, s čímž učitelstvo tak nějak počítá a začíná zvolňovat. Tím pádem máme spoustu lidí s maturitou, kteří vlastně neumí obor.

A máme spoustu lidí, kteří si myslí, že když mají papír, otevře se milion dveří. Přitom nic neumí, jsou to jen další nevyužitelní intelektuálové (do nichž inkluduji i sám sebe), kteří možná mají pojem o teorii, ale co do praxe...nom. Řemeslnící chybí, kvalita věcí vlivem lenosti a technologického pokroku jde do kopru. Zbytek smrdí ručičkama čínských dětí a kvalita je ještě horší. Chybí tu lidi, co svému oboru opravdu rozumí a dělaj ho rádi. Od lidí pro lidi, nikoliv pouze běh za prodejem co nejvíce kusů šméček, které vyrobí vaše létající opičky řídící se manuálem a ne vlastním úsudkem.

A neříkám, že je tomu tak na každé škole, ale přijde mi, že i vysokoškolské tituly získávají lidi, kteří nemají vůbec páru, o co kráčí, v životě si nezažili praktickou stránku věci, ale budou do ní mluvit. Hlavně po stránce estetické. Budou se snažit všechno zmultifunkčnět, čímž nahromadí další milion závad, pro úsporu použijí levnou pracovní sílu a nekvalitní materiál. A pak si lidi stěžujou, že za komančů to bylo prostě lepší a všechno dělaj ňáký inženýři.

Takže to zopakuju ještě jednou. Nezáleží na výši vašeho vzdělání, počtu titulů, encyklopedií, které jste o dané věci načetli. Záleží na tom, jestli svůj obor ovládáte, baví vás a umíte toho využít a víte, co je dobré pro lidi.

A tohle je prosím pěkně článek člověka s maturitním papírem, co absolutně odporuje původnímu tvrzení. Očekávám kamení. Howgh.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Majklice†Světice Majklice†Světice | Web | 6. prosince 2014 v 19:25 | Reagovat

Bez praxe je střední i výška k ničemu, kamarád má jenom učňák a má se líp, než já. A navíc vůbec nechápu, co měla mít společného maturitní zkouška (nebo celá střední) s oborem, který jsem vystudovala, hlavně že to mám na papíře, ale vím o tom úplné houby :D

2 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 7. prosince 2014 v 9:41 | Reagovat

Jo jo, školství je úplně na nic. Někdo může být úplně blbý ale přitom honosit se jménem obaleným deseti tituly. A k čemu mu to je, když si pomalu ani neutře zadek?

Já mám rozhodnuto, že chci na vysokou, protože doktora bez titulu prostě dělat nemůžu. (A podle vyhlášek ani léčitele apod...) Ani se nebojím, že se na vysokou nedostanu, protože jsem rozený optimista a mám únikový plán: jet do Francie a pěstovat levandule :D

3 Fredy Kruger Fredy Kruger | 15. prosince 2014 v 22:39 | Reagovat

" K sakru ! nemám co na díru !
... teď honba za kusem papíru ?"

" Když nemáš papír, tak elespoň vem tu  !"....

" Kdos podává pytel mi od cementu ?
... něčí ruka, - tam ve křoví !"

" Ber pytel !  já už jsem hotový ! "

" Já také !  jen řádně vytři !!"

" Je to tak !  v křoví jsme  my tři,
co v podřepu byli jsme  sedící !"
Jebb  Pycz  pytlem utřel si zadnici :
Děkuji ! děkuji !!"

... " Vždyť my jsme rádi !!"

... z křoví vyšli  již kamarádi :
Jebb Pycz, pak Frantischekk Woloprd,
... za nima  vyšel  Bill  Koszomrdtt...

" Zajďěme do krčmy ve městě !!!"

... jdou svorně  a zpívají po cestě ...

4 Čerf Čerf | E-mail | Web | 8. února 2015 v 14:33 | Reagovat

Ani dosažení papíru nezaručuje vzdělání. Ani dosažení vzdělání nezaručuje moudrost :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama