Hrstka štěrku

3. prosince 2014 v 23:10 | KayW |  Chvilka nadávání na malichernosti
Oukej, projednou nebudu ignorovat výsledek ankety (kde Nesourodá změť a Nadávání na malichernosti jsou v čele) a budu nadávat. Zahrnu do toho i jednu věc v TO WRITE listu, naznačím některé další a budu tak nějak šťouchat do věcí, se kterými stejně nemůžu nic dělat.Stupidní soutěže na TV Barrandov

Myslím, že jsem se už kdysi zmiňoval, že na televizi moc nekoukám, zprávám se vyhýbám (to by ze mě byl fakt dobrej žurnalista, co?) a seriály sleduju na internetu. Když jsem bydlel ještě v místech, kde mám trvalé bydliště, televizi zapínal bratr ve sdíleném pokoji. A protože jsme neměli žádný satelit, kabelovku nebo podobnej bebech, vystačil si s tím, co nabízel digitál. A že toho nebylo moc, páč náš signál byl prostě na hovnajs a co si budeme povídat, ty pořady už nejsou, co bejvaly za našich mladejch let (Sigmíku, ty jeden stařešino!).

To, co běželo skoro každý večer za poslední rok, byla TV Barrandov a její naprosto hovadské soutěže, z nichž uvedu jen Vtip za stovku a Kurňa, co to je? Ach jo. Už jen chvilka sledování mi zabila zbytek mozkových buněk. A co teprve ti "diváci", co seděli ve studiu? Podle jejich kamenných výrazů a tleskání tak jako z povinnosti se nabízela otázka, kolik jim sakra platěj za to, že tam vůbec seděj. Trapný kameňáky, naprosto neupřímnej smích moderátorů snažící se zahubit trapné mlčení. Chudáci hosté z řad "celebrit". Možná jsem jenom suchar a znám už všechny vtipy nazpaměť. Nebojím se to uznat. Ale TV Barrandov mi přijde totálně v prdeli, když dělá reklamu na pořad, který se bude vysílat na jiné televizní stanici. To už se radši podívám na tu Novu (zdravím Lucku a Raye, Hruška má smůlu).

Reklamní znělky na zahraniční výrobky

Hlavně na hračky. Určitě se vám vybaví aspoň jedna. Ne, nebudu zpívat, vy naprosto víte, co mě na tom sere. Jo, já vim, je to chytlavý. Ale ten předabovanej text. Proboha, ten text! Buď absolutně neřeší rým, nebo se ho tam snaží vecpat za každou cenu. Podobně nesnáším, když jakákoliv reklama se za každou cenu snaží použít nějaké slovní spojení, aby se jim to hodilo k logu. Umění hadr, nedostatek dobrých copywriterů. Asi.

Zákazníci, co neumí číst

Yep, mám po matuře, nedostal jsem se na vysokou a tak dělám v jednom nejmenovaném pražském hypermarketu, který se vám sice snaží namluvit, jak je tam svět ještě v pořádku, ale to jste neviděli, jak to chodí ve skladu. Ale to je buřt. Kromě mantry "království za paleťák" tam poslední dobou začínám skandovat "Lidé čtěte!". Neb cedule velká jako kráva, která pojednává o faktu, že dia výrobky byly přesunuty do cereálií lidem přece nezabrání, aby se zeptali na to, kam zmizely dia výrobky. Geez. Navíc mám pocit, že jsem tam z brigádníků jeden z mála, co ví, kde co přesně leží, protože když zákazník neví, ostatní ho směrují ke mně. A já musím zapíchnout prst do artiklu, který leží dotyčnému před očima a nějakou záhadou byl do té doby prostě neviditelný. Magie, vole.

Navíc teď často dělám v uličce, kde jsou mouky a cukry. Ve slevě. Před Vánocema.
Lidi vám to rvou z rukou, a jak není plná paleta, nastane řev a boj, při kterém doplnění chybějícího zboží je rovno sebevraždě, neboť jste zadupáni rozlíceným davem, který před vteřinou chtěl mouku hrubou, ale po jejím doplnění, vida, že vezete hladkou, vrhnou se na paletu, kterou máte naloženou. Někdy bych mezi ně chtěl hodit balíček akčního moučkovýho cukru a sledovat, jak se o něj perou. Muhehe.

Samozřejmě to berte s nadhledem, zveličuju to. Jde přece jen o to, abych pobavil zbloudilého čtenáře. Tak snad se najde sympatizant.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 4. prosince 2014 v 8:57 | Reagovat

Pobavila jsem se výborně, takhle po ránu :D všechno tohle mě sere taky, hlavně ty znělky. Teda kromě zákazníků, ty mě serou jen z pohledu dalšího zákazníka, kdy se jako normální klidnej nakupující náhodou vmíchám mezi ně. To pak není úniku :D

2 Em Age Em Age | Web | 4. prosince 2014 v 15:54 | Reagovat

Souhlasím, TV Barrandov stojí totálně za hovno. :D Vtip za stovku jsi vystihl mimořádně dobře, o tom druhém pořadu jsem naštěstí neslyšela. :-D
Hlasuju pro to, aby podobné články tu byly co nejčastěji. :-D

3 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 4. prosince 2014 v 20:07 | Reagovat

Já se raději na tu TV vůbec, ale vůbec nekoukám. Ničí to zdraví :D

V obchodě bych asi dělat nemohla. Musela bych se těm davům lačnícím po slevách s plnými vozíky smát.

A máš super design :D

4 Atris M. Atris M. | E-mail | Web | 5. prosince 2014 v 10:54 | Reagovat

Z nějakého nevysvětlitelného důvodu mam teď chuť ve volném čase chodit do hypermarketů a hledat mouku a cukr, jen abych viděla jeden zcela nekonkrétní výraz v obličeji... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama