Kyblík stížností

7. září 2014 v 18:55 | KayW |  Chvilka nadávání na malichernosti
S lehkým spánkovým deficitem řešeným dávkou kofeinu se pokusím po dlouhý době napsat něco jako článek, místo toho, abych to tu spamoval útržky, pokusy o verše nebo recenze. Yáááy. Protože se zase našlo pár věcí, co mě sere a odkládám psaní o nich.Pořady o konspiračních teoriích a rádoby řešení záhad

Hlavně se jedná o seriály typu Dobyvatelé ztracené pravdy a Fakta X, okolo kterých jsem několikrát omylem prošel, když byla zapnutá televize. Tyhle pořady jsou založené hlavně na naivitě američanů a lidí, co za každým šustnutím křoví vidí nějakou suchozemskou lochnesku. A všechny jsou absolutně o tom samém. Máme tu jednoho lídra, co je údajně bejvalej guvernér/pracovník tajné služby/nějakej zcestovalej pseudodobrodruh. Pokud to nestačí, tak se přidají tři až čtyři poskoci, z nichž jeden je nějakej machr na efekty (což je jako pěst na oko). A všichni očividně totálně věřej tomu, co dělaj s absolutně mizerným hereckým výkonem.
Týhle skupině se do ruky dostanou totálně pravý dokumenty o záhadě, konspiraci či podobný hovadině. Dalším bodem jsou takzvaní "důvěryhodní svědci", na jejichž výpovědi je založeno celé pátrání. A vůbec nepřipadá v úvahu, že lidi lžou. Protože proč by to přece taky dělali, žejo?
A co se dozvíme ve výsledku? Většinou nic není vyvráceno ani potvrzeno, hlavní "vyšetřovací skupina" se pokusí chytit bigfoota, který je ve skutečnosti bažant pobíhající po lesích, jak to prostě bažanti dělaj. A jediný, co můžeme slyšet k záběrům kamery s nočním vybavením je zmatený šeptání typu "Něco tam je."
Díl co díl ta samá oblbace amerického diváka, který mimo světelné zamoření vidí v každé hvězdě a kometě emzáka a vyděsí ho každý rádoby strašidelný prank. Jo, ty reakce jsou fakt přehnaný. No, ono taky žít v zemi, která je odkojená na filmech, kdy veškerý katastrofy odskáče Socha Svobody, si taky vyžádá daň.

Trailery, co vyzraděj klíčovou zápletku celýho filmu, nebo rovnou finální pointu

Přátelé z Novy se zase vytáhli, když oznámili, že do televize má jít film Orphan. A samozřejmě museli zkazit celýmu diváctvu překvapení, protože je jasný, že půlka pracujících lidí usne uprostřed filmu a tudíž se ho nedočká a přišla by tak o Rodenův ksicht, který řekne, co a proč. Napřesdržk. Tady totiž asi někdo nechápe podstatu traileru. Oni z toho udělali...nenapadá mě líp jak to přeložit, než "betrayer" (jakože vyzrazovač v tomto případě, protože zrádce se nehodí). A pak se divte, že tu krabici nezapnu. A když jo, je to jen jako kulisa. A když to není jako kulisa, nesleduju Novu, pač mě posledních pár let dost sere, jakožto televize, kterou živí pořady pro důchodce a filmy, které přišly do kina před dvěma lety a všichni už je mají dávno stažené. Pravda, to stahování není dobrý ani pro ty televizní stanice, co se ještě jakž takž držej a chtěj přijít s nějakým kultem, který lidi nakonec odsoudí kvůli špatnýmu dabingu. A tak, aby vyrovnali sledovanost pomalu shitují. Nah.

Chybí mi nějakej blogovej klub pochybnejch existencí

Ne, že by mě to vysloveně štvalo, jen si stěžuju, že lidi, co jsou trochu mimo s myšlenkovými pochody od blogující většiny, nemají žádnej milej diskusní koutek, kde by mohli postovat trochu maniakální stuffy. Nějakej blogerskej 4chan, bo tak něco. Což mi připomnělo: Jak si užíváte fappening? :D Ne dobře. Ale bylo by fajn, kdyby nějaká (ne)zodpovědná osoba něco takovýho založila, nebo pokud něco takovýho je, aby mě tam nasměrovala.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ANA ANA | Web | 7. září 2014 v 19:28 | Reagovat

Pusa mi cuká. Fappening neznám, jsem zřejmě opožděná. Spoilery nesnáším též, v tom jsem s tebou zajedno - a docela mě štve zajímavý trailer na nějaký film, protože si nejsem jista, jestli do něho nenaflákali to nejlepší - a zbytek nuda. O vyzrazení pointy ani nemluvě... za to by potřeboval někdo hlavou protřepat, nemíchat.
Konspirační teorie mě občas baví, občas nudí, něčemu bych i docela věřila (za vším hledej ufo :-D - ne, dělám si srandu), ale většinou to nesleduji, stejně tak mě nudí inscenované katastrofické události. Na rozdíl od dobře natočených katastrofických filmů. (Tedy před katastrofickými událostmi mám docela úctu, protože většinou sebou vezmou několik (desítek)životů, ale dodatečná inscenace mě vážně nudí. Protože už je to nahrané. 8-O
Chat pochybnejch existencí? Nevím jestli by se to dostatečně ujalo. Co to zkusit na fejsbuku? 8-)

2 Guizmo Guizmo | 11. září 2014 v 14:26 | Reagovat

Ty bys pořád chatoval, to ti nestačím já Lúthien a Avant-garde? =D
Každopádně mi to taky chybí =D

3 Kika Kika | E-mail | Web | 12. září 2014 v 22:05 | Reagovat

Založen sám :) i když třeba se ti pochybní bloggeři scházejí u tebe na blogu ;)

4 Majklice†Světice Majklice†Světice | Web | 14. září 2014 v 20:15 | Reagovat

1) To mi připomnělo dva chlápky, co se vydali na sraz ufomaniaků a lidí, kteří byli údajně uneseni mimozemšťany, ukázali jim postříbřené dildo (Říká se tomu tak? Zjišťovat to nebudu, nechci to mít ve své historii vyhledávání) jako mimozemský nález a jedna babička říkala, že přesně tohle jí při únosu strkali do krku. Taky všichni ti "doktoři" byli zabijáčtí.
2) Na televizi se nedívám, takže se mě naštěstí takové věci netýkají, čas občasu si ji ale pustím a mají v upoutávkách hudbu z japonských anime, což...je sice mimo téma, ale přišlo mi to zajímavé :D
3) Něco založ.

5 Mar Mar | E-mail | Web | 23. září 2014 v 19:19 | Reagovat

Tak jo, poslední komentář tenhle den...

U spousty filmů ani nemusí prozradit tu pointu na to, abys na to přišel sám. A Novu už nemůže brát vážně vůbec nikdo.
Zprávy s dramatickou hudbou, když mluví o tom, jak okradli důchodce o 2000... jako vážně?!

Ani nevíš, jak nacházím těžké najít v téhle obří komunitě někdo, co za něco stojí. Popravdě řečeno bych mohla hodiny mluvit o tom, co mi nevyhovuje na lidech v Autorském klubu...
Ale pokud najdeš něco podobného, tak dej vědět :-D

6 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 1. října 2014 v 2:11 | Reagovat

Vyzrazující trailery jsou zlo. Nedávno mě takhle nasral trailer na Skinwalker ranch. Vykecal úplně všechno a ještě něco navíc. Na film jsem se nepodívala, ale prej jsem o nic nepřišla.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama