Co se zase určitě děje ve světě

17. září 2014 v 11:59 | KayW |  Sigmozprávy
A pak že se nic neděje! Mimochodem, Novinky už mě docela dost štvou svými nekrology. Je sice strašná tragédie, že někdo srazil dva cyklisty, ale to, že tomu věnují stránku, na které jsou čtyři věty, nadpis, obrázek spadlýho kola vyhrabanej někde na google...srsly? Nebylo by jednodušší umístit po straně webu umístit nějaký miniboxík, kde by se zprávy podobného rozsahu zobrazovaly?


Původně jsem chtěl udělat podobný nekrolog, ale udělám něco jiného:

Zachycena zpráva z vesmíru

Vědci zachytili ve vesmíru zvuk, o kterém se domnívají, že by mohl být důkazem inteligentního života. Zní jako ticho. A divíte se? Kdo by si s námi také chtěl povídat.

(Novinky by toto ovšem rozvedly do malých - velice slušivých a estetických! - odstavečků)A teď nějaký milý příklad odbíhání od témat, která jsou nadhozena v nadpisu článku. (což mi vyvolává jakousi asociaci k senilitě géniů - neschopnosti udržet myšlenku a neschopnosti myšlenku opustit)

Chlapec spolkl krabici trinitrotoluenu


Dvanáctiletý chlapec se vsadil, že dokáže spořádat krabici TNT. Sázku vyhrál a samou radostí explodoval. Naštěstí se mu nic nestalo. Podobných hazardních sázek v posledních dnech drasticky přibývá. hůře dopadla žena, která se v klubu seniorů s ostatními vsadila, že uplete z vlny helikoptéru a obletí s ní Kilimandžáro. Jejímu výtvoru se sice podařilo odlepit se od země, ale vzápětí byla stržena větrem neznámo kam. Tento vítr byl totiž způsoben masovou migrací čápů na opačné straně zeměkoule, která vyvolala silný proud větru, jenž putoval stratosférou až k výše zmíněné helikoptéře.
A proto nejezte knedlíky.Dobře, to bylo trochu přemrštěné. Měl bych zachovat formálnost.

Stromy se pokoušejí kolonizovat planetu

Je tomu již týden, co si prezident nejmenovaného státu všiml, že na jeho trávníku se objevil keř, o kterém si byl absolutně jistý, že tam předtím nebyl. Nebýt této rádoby nenápadné dřeviny, kterou onen americký státník označil jako špiona, možná by postup zákeřných stromů (jenž považujeme za běžnou součást našeho ekosystému) o ovládnutí našeho světa postupoval mnohem rychleji a dosáhl by bodu, který by pro lidstvo mohl být kritický.
"Nechali jsme to zajít moc daleko," ozývá se světem. Stromy odmítají vyjednávat a rostou dál. Země s vysokou hustotou zalesnění mobilizují šiky nejlepších dřevorubců, mající za úkol stromy regulovat.
Mluvčí stromů se nám odmítl vyjádřit, stejně tak jako okrasné dřeviny, keře, dokonce i pampelišky. O situaci vás budeme nadále informovat.A teď něco, co potěšilo hlavně mě!

Letošní Vánoce zrušeny


Ježíšek, Santa Claus, Vánoční koza, Joulupukki a další nám letos vzkazují jediné: Zlobili jste, Vánoce nebudou. Tato událost se samozřejmě netýká svátků, jako je Chanuka, Quanza, či Den prasečí hlídky. Z domů je teď slyšet pláč, křik, mnohdy třeskot nádobí děti, kteréžto letos nedostanou žádnou novou technickou vymoženost. Nepomáhá ani snaha rodičů uklidnit je slovy, že Vánoce přece nejsou o dárcích ale o rodinné atmosféře, která je považována veřejností za fiktivnější, než jakákoliv postava nadělující dárky.
Existuje konspirační teorie, jenž tvrdí, že celé je to jen tah rodičů, co na svých dětech chtějí ušetřit. Další navazující teorie zvažuje, že jde o pokus zruinovat světovou ekonomiku. Chtěli jsme se zeptat dědy Mráze, co si o tom myslí, ale místo odpovědi po nás hodil nejprve srpem a následně i kladivem.
Co můžeme očekávat? Tisíce dětí rabující obchody s hračkami a elektronikou?Jo, dneska to bylo slabší než prvně, ale nějak nemám čas vymýšlet složitější věci, můj mozek je ucpaný rýmičkou. A asi bych měl tenhle měsíc něco zrecenzovat, nebo napsat ten článek o tom, jak psát jako Burton...i když to by byla lehce vykrádačka jednoho videa, tak netuším. Beru návrhy i jakékoliv kamení.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Aerosol Aerosol | Web | 17. září 2014 v 14:22 | Reagovat

:D Slabšie? Nepovedala by som, napríklad posledné dve udalosti ma výdatne pobavili a zároveň musím skonštatovať, že krásne reflektujú našu tragickú realitu :D
Dobrá práca, rada by som videla viac takýchto správ, tak hádam ťa rýmička nebude obťažovať pridlho a kaziť tvoje kreatívne zámery :) Potešil by ma ale aj ten článok o Burtonovi :)

2 Lúthien Lúthien | Web | 18. září 2014 v 10:17 | Reagovat

Sigme, já z tebe snad pojdu xD Ty jsi fakt géénius! Ale nebuď po téhle pochvale namyšlený, jo?

3 Mar Mar | E-mail | Web | 23. září 2014 v 19:06 | Reagovat

Bože, tohle je jedna z nejvtipnějších věcí, co jsem kdy četla :-D :-D :-D

Srsly, skvělá práce, bró ;-)

4 Robka Robka | E-mail | Web | 12. října 2014 v 7:10 | Reagovat

Hezká parodie na Novinky. Mimochodem, ten server mi už taky delší dobu leze na nervy, protože autoři těch pseudočlánků jsou absolutní negramoti. A v diskusi se to chytráky taky jen hemží.:-)

P.S. Nejvíc se mi líbí invaze stromů a zrušení Vánoc.:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama