Stoprocentně pravé události

14. srpna 2014 v 16:29 | KayW |  Sigmozprávy
Od dob, kdy nás Novinky poctily videem bohatým na informace a vlákninu (Muž skopl veverku do Grand Canyonu) mám chuť dokázat české zemi, že i já jsem schopen vyplodit krátký publicistický útvar podobných kvalit. A to jsem původně chtěl zrecenzovat krátkometrážní horory, který jsem viděl během předvčerejšího dopoledne.
Jo, a před půl hodinou mě málem zabilo kafe...prostě se rozhodlo, že mi jen tak vleze do dýchací trubice...takže mám kafe na plicích.V Uzbekistánu opět prší žirafy

Pro vesničany na západu Uzbekistánu bylo ráno 22. března šokujícím. Přišli nejen o veškerou úrodu, a došlo k rozsáhlým poškozením majetku, když se v rozsahu patnácti akrů z nebe sneslo sto dvacet žiraf Rotschieldových. zvířata byla pravděpodobně nasáta vzdušným vírem, který se před týdnem objevil v Ugandě, a poté byly větrem unášeny, dokud vlivem srážek "nenapršely" zpět k pevnině. Žádné zvíře zatím nebylo zraněno.
"Je to zázrak," tvrdí farmář Makhmud, "naše rodina neviděla maso už několik měsíců a toto je pro nás darem z nebes."
Podobná tvrzení přicházejí i od ostatních, což nezůstává bez odezvy ochránců přírody, kteří trvají na co nejrychlejší deportaci žiraf do jejich přirozeného prostředí.

K podobné události došlo už v roce 2006, tehdy ale šlo o žirafu angolskou, z nichž mnohé utrpěly zranění způsobené narážením o sebe při silné vichřici. Takovéto události ve světě nejsou samozřejmě žádnou výjimkou, například v roce 1848 se v Londýně spustil déšť ryb a žab a jen o necelé půl století na to samé místo spadlo pár vyděšených kapustňáků. Otázkou je, jestli tyto meteorologické úkazy budou pokračovat, a jak je lidstvo schopné se s nimi vyrovnat.

Zelenina bere rozum do hrsti

Dnešek je smutným dnem pro vegetariánskou komunitu. Veškerá zelenina se totiž rozhodla vzepřít se dosavadnímu životnímu stylu a dává své existenci nový směr. Zakládá odbory, bojuje proti tomu, aby s ní bylo zacházeno jako s poživatinou. Dokonce vytváří umělecká díla jako důkaz, že má pro lidstvo hodnotu kulturní. Můžeme se jen dohadovat, jestli společnost přijme zeleninu jako rovnocenné občanstvo, nebo se uchýlí k rasové nenávisti. Zatím se ozývá spousta nesouhlasných názorů typu "Zelenina zeleninou", "Nechte Zemi lidem" a podobně, jiní tento fakt vítají jako důkaz dalšího inteligentního života na této planetě.

Vědci se zatím dohadují, zdali tuto změnu způsobila evoluce, ale většina se přiklání k tomu, že náhlý vzrůst inteligenčního kvocientu zeleniny je způsoben jejimi genetickými úpravami a postřiky, tedy výsledky lidského "hraní si na bohy". Co nás tedy čeká příště? Je jasné, že tento pokrok je nezastavitelný.

Konspirační teoretici navíc tvrdí, že inteligentní zelenina už existuje delší dobu v laboratořích, jen se jí podařilo nějak uniknout na světlo světa. Také zastávají názor, že vláda nasazuje na trh inteligentní okrasné květiny, které díky vzájemné telepatii přenášejí informace z našich domovů příslušným orgánům.

Skandál! Muž se posadil uprostřed ulice

Na náměstí města, které si nepřeje býti jmenováno, došlo trestuhodnému činu, když neznámý muž spojil své pozadí s asfaltem, po kterém denně chodí stovky lidí. Náhodní kolemjdoucí toto veřejné pohoršení natočili, ale všechny existující záznamy byly z internetu staženy, protože byly příliš pobuřující. Nevíme, co onoho protestanta vedlo k jeho činu, to nám nebylo sděleno, ale trestu se dozajista nevyhne. Za trest bude muset vydržet pět hodin stát na koberci z LEGA, což je ověřená praktika, která zabránila už spoustě podobným demonstrantům, aby opakovali své činy.

"Je to strašné, co si dnes ti mladí dovolí," řekl nám náhodný kolemjdoucí. Místo, kde ke zločinu došlo je ohraničeno policejní páskou a bude nutné ho přeasfaltovat. O dalším vývoji situace vás samozřejmě budeme informovat.
Fajn, mohlo to bejt delší, jenže mám nějakou myšlenkovou zácpu. Asi bych tohle mohl nepravidelně dělat častěji, ale to uvidím až podle reakcí.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lúthien Lúthien | Web | 18. srpna 2014 v 13:56 | Reagovat

Sakra :-D  :D Přeju si žít v paralelním vesmíru

2 Em Zet Em Zet | Web | 19. srpna 2014 v 13:09 | Reagovat

Teda! Ty jsi mi novinář! Ha ha ha! :-D Chudáci žirafy, teď budou sežrány. :-D Pokud ochránci životního prostředí nezareagují rychle.

Tvůj článek dávám do výběru na Blogosvětě. :-) http://blogosvet.blog.cz/1210/vase-tipy

3 Aerosol Aerosol | Web | 20. srpna 2014 v 13:30 | Reagovat

Toto je perfektné :D Nádherná recesia a napísaná verne a dynamicky :D Palec hore!

4 K. K. | E-mail | Web | 25. srpna 2014 v 11:45 | Reagovat

Zdravím!
Tento Tvůj článek byl zařazen do výběru toho nejlepšího ze světa blogů na http://blogosvet.blog.cz!
Do chodu Blogosvěta se můžeš zapojit i Ty – doporuč zajímavé články, které nám unikly (můžou být i Tvé vlastní) nebo objev nové autory. Hezky den! :)

5 Anonymka :P Anonymka :P | 3. září 2014 v 22:37 | Reagovat

to se ti povedlo :) super napsaný a hlavně pobaví :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama