Červenec 2014

Nesourodá změť

30. července 2014 v 13:58 | KayW |  Nesourodá změť
Vzhledem k tomu, že nemám náměty k psaní (to je lež, pořád jsem neudělal to video, článek o tom, jak psát jako Burton a článek o vedlejších postavách), udělám to, co mi jde nejlíp. Plácat hovadiny.

Čaroděj z Mizerné jámy

21. července 2014 v 21:51 | KayW |  Básničky, povídky a věci jim podobné
Po týdnu jsem se vrátil zpátky do civilizovanější oblasti (alespoň se tak tváří). Původně jsem měl v plánu zase nějakej rádoby čupr článek o tom, jak nemám rád seriály o konspiračních teoriích, ale zase na to dlabu. Navíc jsem si dneska koupil v antikvariátu třetího Stopařova průvodce a 2001: Vesmírná odysea od Clarkea (dohromady za 160 korun, což je kurva výhodné, muhehe). Ale to druhé mne nasralo. Protože Kubrick. Ti, co tenhle blog sledují delší dobu, vědí, že si to u mě tenhle pán brutálně posral Osvícením, takže kritizuju veškeré jeho filmy podle předloh. A dneska jsem si řekl, že si přečtu Odyseu. Tentokrát pan Kubrick vyhrál nade mnou, jelikož kniha byla až po filmu, přičemž film byl založen na Clarkeově povídce Hlídka a pak to tihle dva pánové dali dohromady a na základě scénáře a nějakých dalších věcí to napsali dohromady. Well, čára přes Sigmovo rozpočet. Ale teď už k tomu mému nonsensu.

Jak psát jako Moffat

8. července 2014 v 18:20 | KayW |  Výflusy, úvahy a všelijaký odpad
Steven Moffat je jedna z nejnenáviděnějších osobností britské popkultury v poli seriálů. Je znám hlavně jako showrunner a scénárista seriálů Doctor Who, Jekyll a Sherlock. Pravdou je, že i přes to, jak ho lidé nesnášejí za to, co dělá postavám, na rozdíl od některých jiných scénáristů, on dokáže překvapit. Ale i v jeho pracech se opakuje jistý vzorec a prvky, které by se daly nazvat moffatismy. Takže jak na to? Budu vycházet hlavně ze seriálů výše zmíněných. Je jich ve skutečnosti o něco více, ale to jsou starší díla, která nemám nakoukaná. Jo a budu vděčný za jakékoliv připomínky.

O knižním vlastnictví

6. července 2014 v 18:19 | KayW |  Viděno bláznovýma očima
Nevěděl jsem, jak jinak to pojmenovat. Chtěl bych prezentovat několik přirovnání a nějak tak říct, proč nemám půjčování knih (ať už odněkud nebo někomu). Sice jsem původně chtěl udělat video s koní maskou o tom, proč nemám rád filmové Osvícení a srovnat ho s předlohou, ale nějak jsem to zalenošil sledováním Carnivàle. Takže vám podám tohle. Za studena. A budete potřebovat vyšší wtf faktor, protože tenhle článek bude fakt divnej.