Další chvilka nadávání na malichernosti

6. června 2014 v 19:04 | KayW |  Chvilka nadávání na malichernosti
Protože mám zase jednou chvíli volného času (kecám, ten mám skoro pořád), tak tu hodím spam o tom, co mě zase jednou sere. Yepee."Kafe" ze Starbucks apod.


Teda...já vám nevím, ale mám takovej dojem, že kdybych těm dnešním teenům namíchal to svoje, asi by to s nima šlehlo. Ve Starbucks jsem nakupoval dvakrát. Jednou v Drážďanech, podruhé v Palladiu v Praze...a hnus. Moje představa kafe je tři vrchovaté lžičky čistého (namletého, nebo zkrátka toho, co koupíte v piksle...a tím nemyslím zasraný chemický hovadiny typu 3v1, protože Nescafe navzdory své zpívající reklamě o tom, jak je to jejich kafe silný, dělá pěkný polívky), které zaliju vodou. Nic víc. Z těch předraženejch rádoby, uměleckých kreací, které jsou přecpané sladidly je mi leda blbě. To radši budu riskovat ten svůj Infarkt v hrnku, Kafočaj, nebo podobnou věc, co si doma dělám. Od jisté doby si to na ulici nekupuju. Naposled mi k instantnímu přirazili předražený mlíčko (tenkrát jsem ještě malinko dochucoval), takže jsem si nebral ani míchátko ve strachu, na kolik by mě přišlo. Jo, bylo to ve Staročeském stánku, který tam byl přistavěný jakožto občerstvení ku příležitosti nějakého úštěckého festivalu. Staročeskej stánek, kde se kafe dělalo v novodobý čínský konvici. To fakt miluju. Tenkrát jsem si ještě moh dát, aniž bych měl divný zástavový pocity, hrabalo mi, měl jsem tvůrčí náladu a byla to parrádička. Teď už nějak žiju jen z čaje a vlastního cynismu. Ale na silný kafe pořád nedám dopustit. Takže jakmile vidím někoho, kdo sype do hrnku kvanta cukru, brousím gilotinu.

Lidé, co neustojí nonsens

O něčem podobném jsem se tu zmiňoval, když jsem tu před několika měsíci vyřvával, že fantazie není o drogách. Tohle je podobné. Lidé prostě mají tu hloupou tendenci ve všem hledat hlubší smysly a jakmile žádný nenajdou, odsoudí dílo jako nadbytečnost, nezáživnost, pitomost. Ale copak má existence smysl? Řekla si snad někdy hmota "Udělám tohle, protože protože protože..."? Nope. Lidi by měli být otevřeni troše zdravého nonsensu. Tenhle odstavec je věnován hlavně těm, kteří negativně komentovali Lynchův počin Rabbits. Jde o osmidílný snímek (po 4-7 minutách), který vyobrazuje tři humanoidní králíky v obývacím pokoji. Bez jediného střihu, na statickou kameru, dialogy jsou podobny těm, jako v Ionescově Plešaté zpěvačce...jen je jich méně a jsou více...creepy? Vlastně mi to i vzdáleně připomíná Kouzelníka, Klauna a Katatonika, které jsem tu nedávno uveřejňoval. Každopádně! Lidé by měli přestat hledat smysly a naučit se oceňovat nesmysly. Celá ta myšlenka mínyng of lajf je beztak založená jen na tom, aby lidé dali svému životu směr a nepáchali davové sebevraždy. (Oops.)

Jinak, anotace jiného Lynchova filmu (Mazací hlava), který teď stahuji, mne inspirovala k tomu, že napíšu básničku o ženě, která porodila chodidlo. Muhaha.

Jo a abych nezapomněl, jsem čestnej majitel maturitního papíru, kterej mi je v současném světě beztak k velkýmu hovnu. A přijmačky nevypadají dobře, takže pokud s nerozevřou nebesa a nezačnou mi tu pršet zázraky, naděje na odškrtnutí položky "budoucnost" v TO DO listu, je mizivá.

Měl bych psát povídky do soutěží (asi si vyberu jen tu jednu, protože viva la procrastinatión) a odeslal jsem osm staronových básniček do 47. ročníku Hrabalovy Literární soutěže. Olalá, to bude vostuda.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 12. června 2014 v 15:23 | Reagovat

JOOO poprvý v životě sem našla člověka, kterej si taky myslí, že kafe ze stárbaksu je hnusný!!! :D Ámen bratře!!!

2 Nějaká ufounka Nějaká ufounka | E-mail | Web | 30. ledna 2016 v 15:58 | Reagovat

Ve Starbucks jsem byla párkrát když jsme byli v Londýně se školou. Zatímco si všichni dávali latte, cappuccino, cappuccino s příchutí karamelu, latte s příchutí cappuccina s příchutí karamelu a tak, divně na mě civěli, když jsem si dala espresso. Sice nebylo moc dobrý a byla to celkem slabota, ale celý ten týden mě drželo při životě (jediný týden mého života, kdy jsem byla při vědomí jen díky kafi.)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama