Dopis mozku

16. května 2014 v 18:09 | KayW |  Viděno bláznovýma očima
Poslední dobou mám pocit, že trpím syntromem cizího mozku. Což asi neexistuje. Oficiálně znám jen syndrom cizí ruky. Ale jelikož obsah mé hlavy si také dělá co chce, tak jsem se prostě diagnostikoval.


Mozku,
je mi jasné, že i přes to, že děláš, že nejsi uvnitř, čteš si toto sdělení ve chvíli, kdy ho píšu. Jak sis mohl všimnout, nepoužil jsem před oslovením klasickou oblbovačku typu "milý", "drahý" nebo "vážený". Protože, abych byl upřímný, ani jednou z těchto věcí mi vlastně nejsi. Poslední dobou jsi otravný, chaotičtější než obvykle a vystavuješ mne podivným stavům, které sám vyvoláváš. Za to ti fakt dík.

Sice jsem původně chtěl nějakou krutopřísnou ironií ve stylu "ve znamení úcty k tobě ti za církev našeho pána Koňžíše přináším dar v podobě krve novorozeňat...", ale toho je na tebe škoda. To si to vážně nechám pro nějakou fanatickou skupinu věřících, která bude rozsévat své Slovo po lidech, kteří si ještě nenechali dobrovolně vymýt své lebeční dutiny.

Ale to zase odbíhám, a nejspíš za to zase můžeš ty. Podívej, situace se má tak: Vysloveně mne sere, když v dobách potřeby čistého myšlení zahájíš prokrastinační mód a síťkou na motýly ulovíš múzu, jen abys mě odlákal co nejdál od reálného světa, proti kterému mne vykopneš až ve chvíli, kdy je nutná panika. Kdybys měl obličej a někdo tě do něj kopnul, věděl bys, jak by byla myšlena metafora, kterou kvůli absenci této tvé znalosti vynechávám. Ona ta konfrontace s realitou je docela na hovnajs. Ale aspoň, že můžeme zahájit "je-mi-to-buřt" sekvenci, která náhodně přepíná mezi panickými a apatickými stavy podle toho, jaké jsou okolnosti.

V případě, kdy ty múzy fakt chytit potřebuju, ty spíš. A probudíš se ve chvíli, když jdu spát s tím názorem, že mám infarkt, takže bych měl sledovat srdeční tep, dýchání a podobné tělesné funkce, které jsou tím stavem navíc omezeny. Chápu, za to si můžu někdy sám, protože míchat kafe s energeťákem není zrovna ideální pro tělo jako celek, ale i tak bych byl radši, kdyby před spaním začala výše zmíněná "je-mi-to-buřt" sekvence.

Chápu, že bychom měli být přáteli, vzhledem k tomu, že jeden bez druhého nejsme schopni fungovat. I když si někdy přijdu, že když zrovna píšu test, jako třeba dneska ten maturitní, že ty sis bez ohlášení zavřel krám a vyrazil běhat po procházkách. Takže s nervovou soustavou, kterou jsem v tu chvíli odhodil do kýble, jsem si musel poradit modlením se k Vyšším. Snad byli solidární. Narozdíl od tebe.

S několika výše zmíněnými odstavci souvisí i má stížnost na tvou kapacitu a asociační metodu, která mi přijde nepochopitelná. Místo toho, aby sis ukládal potřebné informace, které potřebuji k životu, ukládáš si naprosté hovadiny, které mi předhazuješ ve chvílich, kdy je to nejméně vhodné. Spojuješ věci, které spolu souvisejí jedním písmenem, ale ne ty, které jsou vyžadovány. A v žádné případě si nepamatuješ učivo. Což je taky na hovno. Hlavně v tohle období. ale to je taky možná proto, že jsem si vybral blbej obor, nebo jsi se pro něj rozhodl TY a některé informace jsou pro nás nestravitelné.

A určitě můžeš za mou "naprosto úžasnou" povahu. I když, teď si uvědomuju, že tenhle dopis ode mne je vlastně tvá vlastní sebekritika... Připíšu ti to k dobru. Možná. Ale to neznamená, že sis to u mě vyžehlil. pořád mi dlužíš roky zkušeností, které my tvé myšlenkové pochody odepřely. Nebo ti vděčím za to, že ještě žiju svým nudným životem plným imaginací. I když právě díky těm imaginacím ses rozpadl na různé lidi a osobnosti. Což mi enbrání v tom, brát tě jako celek, protože to je zase nějaký obranný mechanismus, který mi rozházel pohled na svět.

Možná bych neměl vinit jen tebe. Možná nemáš tak úplně plnou kontrolu a za některé věci si můžu sám. Tak teď nevím, koho obviňovat, abych se cítil co nejméň blbě.. Ale to já nemůžu vědět. To je na mě moc chémie a tak. Balím to, ale budu tě sledovat.

Xerodoth Sigmius,
Šílenec Jeho Veličenstva, generál armády mluvících fuseklí, člen asociace šílených umělců, klerik Vyšších etc.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 sarush ef sarush ef | Web | 16. května 2014 v 18:12 | Reagovat

Jestli ten tvůj, mozek, ať je jakejkoli, dokáže dát dohromady takovýhle slovní obraty, tak si ho klíďo na pár dní vypůjčím.

2 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 18. května 2014 v 11:43 | Reagovat

Oh fuck, máme taaak podobný mozky :/

3 Lúthien Lúthien | Web | 19. května 2014 v 9:36 | Reagovat

Tak tohle mě rozsekalo :-D Vzpomněla jsem si na tričko, které jsme si chtěli objednat na konci střední školy, ale ostatní spolužáci nesouhlasili. Bylo tam napsáno "Moudřejší ustoupí, řekl mozek a opustil mě".

4 bludickka bludickka | E-mail | Web | 22. května 2014 v 21:14 | Reagovat

Špičkový! :) Jestlipak to asi pomohlo mu domluvit? Taky bych měla napsat svýmu mozku dopis, ale myslím, že by mi to nedovolil.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama