Další z mnoha subjektivních kritik

11. května 2014 v 19:52 | KayW |  Chvilka nadávání na malichernosti
Přišel jsem opět se svou lopatičkou plnou kamínků, kterou hodím na hromadu štěrku nadávek, které vyřkly tisícovky přede mnou. No co...originalita mi nikdy na zahradě neklíčila. Když o tom přemýšlím, nevypěstoval jsem ani blbou pampelišku. Ale to je buřt. Zase odbíhám.Jakožto osoba s nevalným sociálním životem trávím svůj čas po sítích. Abych držel krok s okolním světem, musím sledovat alespoň nějaké zpravodajské médium, čímž nemyslím bulvár. Občas si teda koupím papírové noviny, když musím vylézt ze své jeskyně...ale zásadně nezapínám televizi.

Co mě odradilo? No, než jsem sledoval zprávy (kašlu na politiku, ekonomiku a jinou iku...vlastně čtu jen krimi, kulturu a občasné vědecké voláre), začínalo mě štvát, jak pořád dokola opakují seriály, filmy...které označují za zuppa...a přitom jsou většinou národa dost podhodnocené.

Pak jsem se tedy začal věnovat zpravodajským relacím. A naneštěstí to byla Nova (nevlastní ona Blog? hééj, tak to zdravím). Možná tomu v minulosti bylo jinak, ale teď a) nafukují běžné události b) cpou do vysílání hovězí pi(ka)čoviny c) tasí se svěcmi opožděně d) zvířátka, kterým vám vlastně vymejou mozek, a vy si řeknete, že celý ty zprávy byly vlastně faň. Plus nějaké minimum toho, co se děje a můžete si to přečíst v každých jiných zprávách během dne.

Včera jsem přestal sledovat novu na facebooku. Z toho důvodu, že je mi vážně buřt, kdo zas umře v Ulici, co bude v dalším díle Doktorů z Počátků, nebo kdo koho kurva sbalil v Ordinaci. Geez. Vážně? Celá ta televizní stanice je založena jen na seriálech pro důchodce, které se cyklicky opakují a mají simulovat stoprocentně pravé zážitky žijících lidí. A tím vás krmí celý den. jo, teď k tomu ještě přibyla Bartoška.

Ale na co jsem vážně vysazenej, je jakýsi pan Hruška, který "vaří" ve hlavní zpravodajské relaci (!). No dohajzlu! Za mých mladých let (tak tři roky zpátky...nebo dva?) jsem si myslel, že zprávy sloužej k tomu, aby se lidi dozvěděli o dění v republice a ve světě a ne o tom, jak si udělat lacino trdelník, nebo stripsy z kůžiček. Pomiňme recyklaci pět let staré reportáže s chleby. Proč mu nenacpou vlastní vysílací čas...třeba někde mezi Babicou a Loskutákem? Nebo co to tam teď promítaj. A co je nejlepší, vzhledem k tomu, že Nova je tak nějak nahoře, mladší televize vytvářejíí ekvivalenty jejích pořadů, aby se vyrovnaly sledovaností, takže ať přepnete kamkoliv, je to pořád stejná sračka. Takže vlastně nepíšu nic nového. Ale zkrátka právě proto jsem přestal sledovat televizi...a je mi jasné, že spousta soukmenovců už taky nebere novu vážně.

A pak je tu internetová obdoba. Novinky. A o těch bezpečně můžu říct, že je vůbec nikdo nebere vážně. Vzhledem k tomu, že prohlašují dvacet let zažité věci jako nový objev a hlásí každej blbej asteroid, co prolítne kolem... To už si radši řpečtu JPM, které aspoň kopíruje "vědecký fakty, který jsou nám úplně k ničemu" a dělá si prdel z celebrit, který vlastně ani neznám, protože bulvár nesleduju. Jen se mi líbí jejich způsob vyjádření.

Chtěl jsem zas napsat něco jiného a trošku se vyvztekat. Zase přecházím z kafe na čaj (to mě zajímá, kdy to přejde), takže mám zase prozaickou náladu s lehkým procentem nasranosti. A zase jsem nenapsal svou úžasnou úvahu, kterou chystám už asi týden. Ale spíš doufám, že to sedne k dalšímu tématu týdne, protože myslím, že lidi by se nad tím měli zamyslet. A když nesedne, tak to prostě vypustím ven tak jako tak. Nu což.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 12. května 2014 v 21:30 | Reagovat

Hej ne...to se fakt nedá. U těhlech věcí na internetu se člověk vždycky jenom nasere. A ano, u Ládi Hrušky občas zasměje cizí blbosti, no.
Wau, ty přecházíš z kafe na čaj? To já to mam právě obráceně a ted' sem fakt křeček na kofeinu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama