Upínání se k symbolům

19. března 2014 v 17:16 | KayW |  Výflusy, úvahy a všelijaký odpad
Po týdnu mi fachá net, dlouho jsem nic nenapsal a téma týdne je fajné, tak proč nezačít něčím úplně jiným, než čeho by se téma mělo týkat?


No dobře, začnu tím lapačem. Je tomu pár měsíců, co jsem se v návalu tvořivosti (četl jsem Kingovu Pavučinu snů) pokusil z drátu, staré černé fusekle (dopřej jí ponožbůh věčný spánek) a bílých nití vytvořit vlastní. Už jsem se o tom mám pocit zmiňoval v souvislosti se zrcadlovými běsy. Každopádně jsem začal být nervní, a i když vzor vypadal fajně, nějak se mi pomotaly nitě. Má netrpělivá osobnost se naštvala a zničila zbytky lapače se slovy, že při mém štěstí by stejně fungoval obráceně.
A tu se do toho vložila má drahá polovička, která mi nějakou dobu na to udělala vlastní. Zajímavé, poslední dobou jsou mé sny méně šílené, i když se to zase vrací pomaličku do normálu.

Povedl se jí, což? A ano, mám trochu buzi buzi lustr, ale co se dá dělat. (Doufám, že se to načetlo, pač místní redakční systém a rychlost internetu už mne vytáčí).

Tím se dostávám k tomu, proč jsem jako většina přispívajících (všimli jste si, jak se všichni za každou cenu snaží definovat dané téma? tohle je blog a ne wikipedie, sakra...ne, že bych chtěl kritizovat, ale bylo by fajn vnést trochu vlastního pohledu a ne se patlat v zaběhlých kolejích vysvětlování) nepojmenoval tento článek tak po TT. Věřil jsem, že lapač bude mít účinek. A jak lidé, kteří mne znají nebo ti, co četli předchozí články, vědí, sám se upínám k víře v cosi. Vlastně v to, co se mi zrovna nabízí a souhlasí to s mým světem, který jsem si vytvořil, takže Alláh, Hospodin, Satan a celé hinduistické božstvo má smolíka. Zkrátka nedávno jsem si uvědomil, že věci, o kterých jsem si myslel, že mi přinesou štěstí se spikly, a začaly mi nosit smůlu. To ony dělají, když je nosím moc dlouho a nevyměňuji je. Takže jsem se v době, kdy se mi nic nedařilo, zkrátka strhnul z krku pentagram a olalá! Svět se zase točí. A takhle víra funguje.

Najá, je kravina vinit jednu věc ze všech neúspěchů, ale lidé to prostě dělají odnepaměti. Celá náboženství jsou založena na tom, že pokud je svět najednou čirá mizérie, ůže za to ten nad nimi. No, já bych teda změnil boha. Jo, a taky je ftákovina věřit věcem, ke kterým vás táhnou od dětství. Vemte si to, co se vám líbí a najděte si ideologii, která sedí k vašemu životu. Žijte z toho, co víte, a co jste poznali. Ne v to, co vám nalili do hlavy trychtýřem.

Nechci nijak hanit víry ostatnéch, to ne. Přijde mi žůžoboží obrazotvornost ostatních národů. Ohromují mne symboly, nástroje a různé metody. Lapač snů je úžasnost. Ale stejně se obávám, že mé sny se prožerou skrz.

Jinak pokračuji v zanechávání vzkazů po škole. Centropeňácká fixka se faktyš osvědčila. jen je tu problém, že to asi není k přečtení. Můj škrabopis je hnus.


Noste si svůj vlastní kyslík. Proč? Nuž, ve třídě bývá smrad, nebo prostě vydýcháno. A taky nestojím o to, aby někdo dýchal ten můj.

Jop, a tu samou hodinu jsem díky bezúčelovému čmárání se spolusedícími vyrobil úžasně creepy antidrogový plakát.Snad je to k přečtení.

A já se jdu dát na víru ve svůj svět, který mi dozajista pomůže porazit tu šílenou maturitu. Snad si u praktických z POS vytáhnu Linux. Ale což, oranžových vest není nikdy málo, že?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama