Den otevřených dveří, čirá mizérie a tak dál

3. února 2014 v 20:25 | KayW |  Básničky, povídky a věci jim podobné
Sotva máme začátek pololetí, už mám zameškaných šest hodin. Moje ulejváctví se dá ale odůvodnit, jako každá věc. Tohle má ale racionální výmluvu (projednou). Účastnil jsem se totiž dne otevřených dveří na UK. Konkrétně na Sociální fakultě, katedry žurnalistiky. Woohoo.

Upřímně, čekal jsem hezčí interiér, ale líbil se mi ten starobný dech budovy. Což kazí trochu přemodernizované přednáškové místnosti. Už když jsme dorazili na přednášku o tom, co a jak, bylo vidno, že zrovna na tenhle obor je docela nával. Zdržel jsem se tak hodinu, abych si vyzvedl brožurky, vyslechl si nějaké základní informace a zjistil, že národní srovnávací zkoušky scio, na které valím v sobotu, jsou mi takřka k prdu.

Zuppa. Ze stažených ukázek přijímacích testů (u druhé části, prvního kola, prvně se píše test z libovolného jazyka - prý lehký, na úrovni středních škol) jsem usoudil, že rok od roku se všechno zlehčuje, takže i mé chabé schopnosti by mi mohly dopomoci ke zdolání prvního kola přijmaček (ještě to zkusím na filině, Český jazyk a literatura, což má jednokolové přijímací zkoušky obsahující test z české a zahraniční literatury). To druhé je podle všeho o štěstí a dojmu, který vyvoláte. Ajx. Jsem osoba vyloženě nesympatická od pohledu, takže jestli se se mnou nebudou bavit o kultuře a krimivěcech, jsem v kelu. Plusem je zkoušení z přečtené četby. Takže mám velkou šanci, že chytnu Kingovo Osvícení, které dokážu celé hodiny srovnávat s Kubrickovým zpracováním. Yupijajej.

Na druhé přednášce jsem si vyslechl dlouhý výčet povinných, povinně volitelných a nepovinných předmětů (doufám, že ca celé tři roky a ne za první ročník, který i tak má být dost nabitý...a to k tomu budu muset sehnat práci...shit). Rozhodně zavrhuji věci týkající se mediální žurnalistiky, i když na těchto často přednášejí lidé známí ze zpráv.

Je fajn, že znalosti z IT nebudou k zahození, protože se bude probírat fotožurnalistika, věci ohledně desingování textu...že bych se vytáhl a využil znalosti programování webu? Protože má původní myšlenka byla tvorba publicistického webu. Recesního rázu, pravděpodobně. Na což sice nepotřebuji vysokoškolské vzdělání, ale IT a novinařina se prostě spojit dají.

A spousty a spousty vyčerpávajících informací. Takže k tomu, proč tenhle blábol háži do rubriky, ve které to je. Pokusil jsem se elektroškoem oživit mé poetické střevo a tomu se podařilo v křečích něco vyplodit. Rýmuprosté, smysluprosté...něco. (Ano, to, co jste četli, bylo jen úvodní blábolení, klidně jste to mohli skipnout.)

Cesty
jsou spletité
jak

vztahy milenců.
Jejich lži
zaryté
bijí do očí
až mi
z toho kanou

vzpomínky na
vnitřní šílenství,
co přetéká vanou
litinovou.
Asociace umělcovy
duše

vkrádá se,
avšak
nic netuše
mrví zdravý
rozum
ubohého

netvora ve
vlastní hlavě
uvězněného
proti své vůli.
Povislé plachty
v bezvětří

inspirace
odletivší kam
nepatří.
Ta mrcha
jedna
proradná.Ano, rozházené je to schválně. Neberte to vážně. Děkuji.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kája Kája | Web | 22. února 2014 v 19:02 | Reagovat

Tak na UK jsme si teda výlet neudělali, je to přece jenom kapku daleko... :D ale dni otevřených dveří jsme neodolali. Smysluplný důvod ke zmeškání školy :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama