Mé běsy

5. ledna 2014 v 19:52 | KayW |  Sometimes
Někdy je prostě musím dostat z hlavy ven.


Na svůj věk mám někdy až dětinský strach z různých věcí. Z výšek, bzučících věcí, které mi proletí kolem hlavy, z udušení (vždycky mám strach z udušení, což mi způsobuje, že nemůžu dýchat...takové milé zacyklení). A pak je tu taková nemilá...slabůstka týkající se zrcadel. Víte, jsem člověk věřící...spoustě věcem, které jsem si vykonstruoval sám. U těch paranormálních blbinek, ve které jsem věřil kdysi, se pomalu vyvíjí jistá skepse, takže je beru víceméně s rezervou. Ale to zas malinko odbíhám.

Cca od svých třinácti, když jsem začínal s večerním psaním svých prvotinek, jsem nenáviděl odraz v okně. Uvnitř jsem měl rozsvíceno, venku tma, takže to vytváří takové...černé zrcadlo, což je na jednu stranu vskutku cool, ale v mé citlivé dušince to vyvolávalo jakýsi neklid. V noci mi dělá problém chodit kolem zrcadel a asi před rokem jsme nainstalovali naproti schodům jedno velké, takže...prostě se snažím nedívat...a teď pozor...za sebe. Ano, viděl jsem oba díly hororu "Zrcadla" a podle mě je to chofadina. Ne, tomuhle nevěřím. Ale má mytologie jako taková obsahuje hodně případů uprchlých duší, které na sebe nechávají upozorňovat tou či onou formou. Takže nikdy nevím, co se zjeví za mnou.

A tak někdy tou dobou, kdy jsme nainstalovali zrcadlo naproti schodišti, jsem v půli výstupu do pokoje v patře zaslechl něco jako...dětský hlas? Od té doby jsem ho slyšel asi jen dvakrát. Takové krátké citoslovce...čehosi, těžko říct. Možná to šlo zvenčí (zcela určitě), ale mě to inspirovalo. Takže jsem vymyslel nechutné tvorečky pro povídkovou sérii, která nakonec nevznikla a pravděpodobně ani nevznikne.

Jde o tzv. Nenarozené, duše dětí, které zemřely před (při) porodu, takže jejich vzhled...hmh. Řekněme, že embrya, nebo nemluvňata táhnoucí za sebou placentu. Mají takové korálkové oči, jako jsou u plyšáků nebo panenek. Občas vypadají jako odrostlejší batolata ve smokingu ve snaze podobat se lidem. A co dělají? Už jen tím, že na vás něco takového zírá...pravděpodobně časem zešílíte. Jop, moje představy jsou někdy dosti nechutné. Protože když mi v hlavě něco hnije moc dlouho, obrátí se to proti mně.

A tak mne včera popadla taková nepěkná migréna, kterou jsem se rozhodl řešit kafočajem...a proto jsem začal mluvit o strachu...a na mysli mi vytanulo právě tohle. Z nějakého důvodu. A z nějakého dalšího nevysvětlitelného důvodu jsem se to pokusil načmárat svým klasickým tříminutovým sigmostylem.

Migrénu to na pár hodin utlumilo, ale vrátila se mi silnější, takže jsem si asi do půlnoci četl Kingovu Pavučinu snů. A ano, pokusil jsem se udělat si indiánský lapač, ale ke konci se to celé podělalo, takže jsem ho rozebral. Jak se znám, určitě by měl opačné účinky, než by byly ty požadované.

Ano, můj malý Nenarozený vypadá jako panenka bez ramen (nebo lehce odrostlé děcko...bez ramen), ale když se vám ukáže v zrcadle, myslím, že na nějaká ramena budete kašlat. Dobrou noc.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | 31. prosince 2014 v 11:26 | Reagovat

Ha! Vyvoláváš nemilé asociace. Vypovídám se, bez dovolení.

Obrázek se na(ne)smůlu nezobrazuje.

Zrcadla mi problém nedělají (ačkoliv párkrát v noci už mne vyděsil vlastní odraz - což patrně o něčem svědčí), ale pokud je řeč o "černých zrcadlech", odrazech v temných oknech... páni, jedná se o asi nejjednodušší způsob, jak normální obličeje přetvořit v příšery z Constantina. A je to tak plynulé, nenápadné...
Uach.

Nesnáším, když vycházím ze tmy na světlo (neotáčet se, neotáčet se, neotáčet se - jak prosté); babiččina ložnice je v prvním patře a koupelna zašitá dole, přičemž se musí sejít po obludných schodech pokrytých béžovým linoleem, takže v noci vypadají nemocně. Mdlá žárovka svítí nahoře, prakticky hlavně na dveře do babiččina bytu, tudíž na dveře do koupelny, pod schodištěm, světlo nedosáhne vůbec.
A teď zkus vyjít z té proklaté vykachličkované místnosti, nepředstavovat si, co a kdo jde za tebou, a nebrat zrůdoschody po třech.

Další případ - stojím na světle a všude kolem je tma. Pak vidím spoustu kamarádů...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama