Dovětrné stěžování si

16. ledna 2014 v 14:48 | KayW |  Viděno bláznovýma očima
Jak už jste si všimli, rád si stěžuji. A mám dojem, že už jsem na toto téma něco psal. Tentokráte se to bude týkat jistého zpravodajského portálu.


Někteří už tuší, že jde o Novinky.cz. Jistě, přináší nám denní dávku informací, z nichž některé přináší s jistým zpožděním. Nemohu je odsuzovat za většinu toho, o čem nás zpravují, protože ano, lidstvo a svět jde svým způsobem do prdele. Tedy, to jde do Pekel už od počátku, ale nikde to není vidět tolik, jako na novinkách, které tento fakt vysloveně podtrhují a vyzní to tak předimenzovaně. Protože lidská degenerace je tu s námi odpočátku a netřeba ji převyšovat nad ostatní události, které se ve světě staly.
Vlastně ani někdy nečtu celé jejich články, protože mi někdy stačí titulek, abych se zasmál. Například 14. 11. mne dostaly dva titulky za jeden den (původně mely být tři, ale ten třetí byl poněkud racionální, tak jsem ho musel odebrat). Tedy, byly vážně groteskní. 50% Novinek tvoří černá kronika a zbytek politika a zvířátka. Seriózní, což? Ale lidi to čtou. Takže ty nadpisy. Nebudu je hledat přesně, jen to, co si pamatuji.
1. Vrah snědl plíci druhého muže. Důvodem byly šachy.
OK. Takovými články se to hemží. Číňánci čtvrtící kamarády a rodiče, muslimové, co jedí nohy křesťanů, holky skákající pod vlak (konkrétně tento článek se skládal asi ze dvou vět, což je hodnotná výživa dnešních průměrných čtenářů, kteří za rok přečtou maximálně nápis na dvacetikoruně). Ale jak jsem řekl, lidé prostě degradují.
*silně ironický tón *A teď pozor! Věc, která se opravdu týká zpravodajství. Dělení, bez kterého by naše životy postrádaly svou denní omáčku. Nominoval bych to na nejdebilnější článek roku.
2. Ryba ulovila ptáka v letu.
To jako vážně? Proč by tohle někoho zajímalo? Autor nejspíš vážně nevěděl co psát. Přijde mi to jako přístup televizních novin nejmenované stanice, která dělá reportáže i o tom, že někomu na ulici vypadla zubní protéza. Po dlouhém přemlouvání se jsem rozklikl link ke "článku". Samozřejmě obsahoval video, které vše dokumentuje. Na videu vidíme letícího ptáka. Teď čekáte, že přijde ta ryba. Omyl. Tento pták si volně přeletí na přes kameru. Tak tomu alespoň bylo, než Novinky udělali instruktážní úpravu videa, které není moc kvalitní. Za tímto létajícím tvorem je totiž další, jen šíleně rozmazaný, těsně na okraji záběru, takže on ani ryba nejsou moc postřehnutelní.
Jo, možná hážu kamínek na haldu rašeliny, protože vytahuju jen dva titulky, abych ukázal, že to zpravodajství stojí za prďák. Ale když zabrouzdáte, určitě najdete víc takovýchhle...jak tomu říct...blafů? Člověk už neví, co má odebírat. Několik let nekoukám na televizi, ale když jí zrovna zapnu, vidím ve zprávách babicovský návod o tom, jak grilovat kuřecí kůžičky.
Jop, podávám přihlášku na žurnalistiku na UK, takže doufám, že pokud to vyjde, neskončím jako jeden z mnoha redaktorů u novinek. Jinak se budu muset tiše podříznout. Takže skupuji dvoje noviny a už mi z toho solidně šibe. Snažím se vyhýbat politickým a ekonomickým blbinám, což bych asi neměl, místo toho čtu hlavně krimi a kulturu. Jop a vědu. U tohohle bych chtěl zůstat. Plus příležitostné filozofování, samozřejmě. Protože celý rok, co jsme brali politologii, jsem prospal.

Čekám na příležitostný kámen, nebo se alespoň svěřte, jak to máte se školou, kam se hlásíte, etc. Zatím banzaj.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama