Čím rychleji lidé ovládnou, či napodobí (nakopírují) vesmír, tím rychleji zaniknou

12. listopadu 2013 v 16:25 | KayW |  Viděno bláznovýma očima
Asi nebyl nezbytný tak dlouhý titulek, ale mé soukromé brány do Pekel se uzavřely a stagnují. Tudíž nemám fantazii na kratší popisek. Proč? Nu...překonávám závislost na kofeinu = abstinuji. Takže prožívám šílenství naruby.

Ten základní rozdíl z šílenství způsobeným kafočajem je, že z toho má člověk požitek...je aktivní, vždy má co říct a fantazie pracuje naplno. Vnitřek hlavy je jako TARDIS (větší uvnitř)...což pro člověka, který žije čtyři roky ve vlastním světě, má spousty alternativních osobností, atd...už je prostě zvyk...abstinence je vyvedení z rovnováhy. Návrat z absurdity do racionality.


Což nejlépe popíše scénka z animovaného seriálu Adventure Time.

To, co prožívám teď...je uvědomění předešlého bláznovství, ale neschopnost se ho vzdát. Všechen vesmír se scvrkl do malé kuličky, všechny myšlenky jsou nahuštěny. Velký třesk naopak. Mám pocit, že věci chtějí ven z hlavy, ale proplouvají jen v cynických filozofických útržcích popisujících zbytečnost bytí. A to mne pomalu ale jistě dovádí k titulku... Ale ještě moment se budu držet mimo, jako to mám ve zvyku.

Zjistil jsem, že cokoliv napíšu, souvisí s věcmi, které jsem čtyři roky konstruoval...mytologie, svět, situace...zapadá to a každý nový příběh, který napíšu ať už sem, nebo někam jinam osvětluje nová...fakta? Těžko říct. Parafakta? Dost možná. Včera mě totiž napadlo...že vesmír řídne a trhá se. Blíží se jeho konec? Možná ne...

A to mne přivádí dál...hrál jsem si s imaginárním vesmírem, který mne pohltil. Dá se to aplikovat na realitu?

Lidé se snaží kopírovat a ovládat. Snaží se napodobit to, co vidí ve svém okolí a inspirují se tím. To jsem už zmínil někdy dříve. Možná jednoho dne, budou schopni vytvořit vlastni miniaturu vesmíru...ale...co když jsme i my byli takovou miniaturou jiných...větších...lidí? Co když nás právě napodobování a šťourání se v částicích odsoudí k zániku, který zaviní uměle vyvolaný velký třesk? Tadá! Zkáza za cenu vzniku nového rozměru?

Ano...původně jsem chtěl napsat naštvaný text o zpravodajství na TV Nova a zbytečnostech, které nám cpou na novinkách...ale mé zpsychedelizované ego nakonec zvítězilo. Vstřebejte to, jak chcete.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama