Čas šestý

9. listopadu 2013 v 0:00 | KayW |  Z deníku zavržené duše
Vesmír je velký, i když jste mrtví. Tento stav nic nemění na tom, že o Prostoru nic nevíte, tudíž se jen můžete pokoušet postupovat k místům, která vás zaujala. Dalším faktem je, že vesmír je tak velký, jako je mrtvý. Je prázdný. Ale co jeho hranice?

Nevím, jak dlouho to trvalo. Mohlo jít o stovky, tisíce, možná miliony let. Každopádně se mi povedlo dorazit až k podivné membráně, za kterou už byla jen...bílá? Nic? Nevím k čemu to přirovnat, jelikož lidská představa o "nic" je velice zkreslená. Prošel jsem tam. Víte, lidé si náš vesmír představují jako...bublinu...průchod skrz by tomu napovídal. Ale když jsem se později vzdálil, bylo jasné, že vesmír rozhodně nemá tvar koule, jak někteří předpokládají. Spíše to je...oblak. A takovýchto oblaků je všude kolem. Kdybych mohl zrychlit čas, zcela jistě bych zaznamenal, že se tyto vesmírné chumly rozšiřují. A pokud bych sledoval dostatečně dlouho, mohl bych pozorovat, jak kolidují.
Mohl bych se dostat do jakéhokoliv z nich. Z nějakého důvodu jsem cítil, že i přes pověsti, že mezi jednotlivými se nedá cestovat (jak říkali Hlubinou zasvěcené duše), jsem se právě dostal do místa, kde toto pravidlo neplatilo. Něco jako les z Lewisovy první Narnie. Šílené.
Pak to vše vystřídal jiný pocit. A to ten, že tu nejsem sám. Je tu něco masivního. Nebo možná ne přímo zde, ale za...řekl bych oponou. Ona meziprostorová prázdnota, ve které jsem je možná jen další bublinou. A tam za ní jsou další tvorové, kteří mne dost možná zaznamenali. Ne přímo Vyšší, jak se říká nadřazeným silám, které řídí jsoucno. Tohle nebylo tak mocné, jako oni, ale určitě to pocházelo z jejich světa. Když koutek mé mysli prorazil ticho, narazil na hlasy, které v zápětí ztrácel. Jako když si na něco snažíte vzpomenout.
Pak něco zasáhlo. Krutě. Vythlo mne to z mé pozice.
Pak jsem byl někde v pozadí. Pryč.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama