Teorie a praxe kulturního kruhu

10. října 2013 v 18:33 | KayW |  Starosti budoucnostšťana
Nedávno na světlo světa vybafla informace, kterou se nám sice církev pokouší už dlouho zatajit, ale jak už to u takovýchto "tajných" věcí bývá, všichni ji dlouho vědí, nebo alespoň tuší. Jde o to, že si vlastní kulturu tvoříme sami. Dokola.

Je to prosté. Vylučme všechny kecy minulostsťanů o jakémsi neexistujícím mýtu jménem paradox, o čemž jsem se myslím už dříve zmínil. Pár časocestujících vtipálků, programátorů na volné noze nebo leckdy výdělečných hovad si při začátcích časoprostorových rotopedů řeklo: "Sakra! Co takhle psát dějiny!" A začali. Jeden z nich teleportoval velké kusy kamene a s přesnými propočty je naskládal na sebe. Svůj výsledek si pak pomocí rotopedu prohlédl. Stonehenge! Výborně...tisíciletí záhad bylo konečně vyřešeno. Lidé z budoucnosti vytvoří věci v minulosti, čímž způsobí ultraüberhovadskocoolovou záhadu. Podobně to udělali s Biblí, několika kronikami, etc. Což znamená, že zacyklili historii. A to bez PARADOXU. Jen pro ty, kteří prve neposlouchali: cestováním do minulosti potvrdíte budoucnost. Nezměníte ji. Nezabijete vlastního dědu - pokud ano, vaše babča si skočila s někým jiným. Možná s vámi, což by vysvětlovalo, proč jste takoví slintající idioti.
Můžeme tedy říct, že lidé vykrádají sami sebe. Ale autorská práva nechám stranou. Nedávno jsem si totiž do minulosti poslal skript, který jsem potřeboval před týdnem odevzdat. Stejně jako spoustu nadownloadovaných blbůstek, protože protipirátské kontroly dělají častější domovní prohlídky. A trávící systém dalšího šestinohého létajícího morčete opravdu riskovat nechci.
Vlastně ani nevím, proč se to tajilo, když to mohlo vrhnout spoustu světla na nové zkušenosti. Ale na ty zatím nejspíš nejste připraveni. Tedy, doufám, že tento post odesílám do správné doby, protože nechci, aby se zmaterializoval v podobě pergamenu někdy ve středověku.
To je asi vše.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama