Praxe, jak to bylo doopravdy

11. května 2013 v 15:12 | KayW |  Sometimes

Omlouvám se za pravopisné chyby. Je to rok staré a jsem moc lemra na to, abych to opravoval. Nechte si čvachtat.


Den 1.

Po příjezdu na do mšsta, kde jsem měl svou praxi vykonávat zjišťuji, že mám stále více jak třičtvrtě hodiny času...potěš koště, jestli to takhle bude každý den, ukoušu se nudou dříve, než nastoupím do firmy. Po chvilkovém zevlování na autobusáku a povídáním si se spolutrpitelem, který však hákuje jinde, jsem se konečně vydal vstříct své dvoutýdenní procedůře.
Nevědomky jsem celou dobu šel za personální...mno co...byl jsem tam trošku dřív, než byl stanoven termín, takže jsem se chvilec uklidňoval v zasedačce. Pak mi ukázali, kde je jídelna. Krutý...výběr ze čtyř jídel, blabla bla...moh bych o tom kecat víc než o celý práci, pač jídlu stejně nejspíš rozumím více. Nakonec mne uvedli do pracovního prostředí...zatimec dělám poskoka...přidávali jsme paměti vyměňovali pc...co mě zaráží...jak jsou tu všichni milí...jedna vleká rodina...obávám se, že v blízké době, skončím jako součást oběda. Ještě nevím co mne čeká...teď jsme se vrátili z přidávání tiskáren k pc...mršky se sice cukaly, ale nakonec se to povedlo. Prý padla, za chvíli oběd...mno uvidíme jak dlouho tu ještě budu.
Páni, svíčková se šesti...jestli to tak půjde dál tak do konce praxí opravdu skončím jako jedno z těch čtyř jídel. Mno asi jako žebro. Prý mám najít nějaký inventarizační program. Má to skenovat počítače v doméně, kvůli licencím, blábláblá...ale stejně myslím, že někoho podezřívají ze stahování jistých obrázků...no každý máme něco, že? Měl bych tu být každý den po dobu šesti hodin, což se rovná normíko vyučovací době. Spokojenost. Spoje bych měl stíhat...jen se nechci potkávat s lidma ze základky a nerudnými autobusáky...takže na kole? To asi nedopadne, ale uvidíme, co přinesou další dny. Prý těžší a těžší. Takže mě určo časem zabijí za mou neschopnost.
Zajímavé, že v kanclu, do kterého mně šoupli, protože u nich není místo, jsou dveře, za kterými něco buší...že by tajná přísada do guláše nebo nějaký můj předchůdce? Každopádně dneska balím s ponaučením: Nikdy nekupuj Big Shock ve stříbrné plechovce...je to hnus...čavaj

15:23 21.5.2012

Den 2.
Dneska jsem dorazil tak nějak dřív, pač mě nebavilo camrat venku. Hned mi ukazovali kolik čeho na serveru a doménách, seznamovali mě s WSUSem, a chlapci zjistil, že jim nějak nesedí počty zařízení. Taky kde dneska není bordel, že? Jen jak to ukecat šéfixovi z Déčlandu...jo to už je jiná.
Mno...přidělil mi novej pc ke konfiguraci pro nějakýho žabanta co má nastoupit prvního...docela fajn se to dělá s tím manuálem co mi dali...jen hledání některých instalačních souborů a konfigurace v němčině si holt musel udělat sám...pač já a moje jazyky...škoda mluvit...
Beru zpět to s tím, že skončím v obědě, ovšem moje paranoia zůstává. Zjistil jsem, že to sem dovážejí z Nerátek...óóóvšem...je tu záhada jestli do toho něco nepřidávají. Nějaký povzbuzovací tentononc či tak. Každopádně do konce praxí se budu domů nejspíše kutálet. Stejně mám pocit že jsem uvázl v nějaké hippícké komuně. Mír, lášku a správně udělaná PCčka...tak to má být...odcházím normíko v půl.

13:25 22.5.2012

Den 3.

Náčelník se zatimec nedostavil, takže kysnu opět nahoře v kanclu... a obávám se, že ta věc, co buší za dveřmi nebude lidského původu (ano, často hodně přeháním, což je u mne naprosto normálním, ale jen díky tomu dosahuji po slohové stránce tak zajímavých výsledků)
Takže jsme aktualizovali nějaké programy co robí s daněmi (až to zjistí Óňa asi mu rupne v bedně...o něco víc než je zvykem), provedli pár vzdálených pomocí a kdesi cosi. Ukázali mi jak restartova, vypnout server...jop a to se vyplatí. Je teprve deset hodin, takže mě určo čeká něco dalšího...
Tak, dětičky mají bordel v evidenčních číslech a šéfixové chtějí vlastní čísla a nelíbí se jim nově zavedená etc. Takže Sigmíka poslali lítat na jedno oddělení aby zapisoval evidenční čísla z PCček...jéénže se nám ukázalo že více jak polovina čísel jaksi schází...ať žije kancelářský bordel, pány a dámové.
Celá zdejší společnost mi připadá jaksi...no..uvěďme to na příkladu: "Ty máš chodidla?! Hej, to je super, já mám taky chodidla! Budeme spolu a zabijeme všechny co chodidla nemají!" A sledují lidi, kterým jaksi chybí capkadla...jenže je tu průser..celá ta firma je má...takže jedna velká rodina s chodidly. Jen na mě koukají jako by mi čtvrt chodidla chybělo. Po slohové stránce děs...po komické je to klišé. Má úcta. Je 11:21...před chvílí za mnou byl někdo z vedlejšího kanclu, že mu nejde na pc flashdisk...u mě na noťasu to fungovalo bez problémů...zkoušeli jsme to u něj..ani to, cituji: "nemrklo". Špatný spoj či kompatibilita? nebo prostě jen zakázaný hardware...Who knows? Já jsem tu omylem. Takže za chvilen skončenzí polední pauza...Zajímavost: tady nahoře už nic nebouchá...že by to skončilo v dnešním špenátu? Jak víme, mrtví se někdy vracejí. Žijme ve strachu.
Mno...následovně jsem pouze sledoval svého nadřízeného jak se pere s jakýmsi inventurizačním programem (dle jeho slov zbytečně složitým) a následovně jsme na personálním instalovali VLC player, kvol tomu, že WMko mělo vadné kodeky tákže nepřehrávalo DVDčko...odešel jsem dřív...no problema

14:32 23.5.2012

Den 4.

Sice jsem přijel déle, ale očividně stále moc brzy, mnojo...ať žije stálá pracovní doba. Ale což, konec prvního týdne se blíží. Těžko říct, zda-li se mi do té školy bude chtít.
Celkem nudnej den, nothing to do...takže jsem jen seděl a čuměl...není co psát...tak nějak nejdelší den...hodiny se vlekly...děs a hrůza...blááh... Jediné co se dalo, bylo sledování šéfixe, jak se moří s C# ve snaze vytvořit vlastní inventarizační program...jsem rád že to mám za sebou a můžu capkat na bus...

Den 5.

Poněkud už mi to tu zavání stereotypem, Sigmík sedí a čumí...opět nějak nemá co dělat...mno uvidíme co napíšu do pracovního deníku. Našěstí pátek, půlku už mám za sebou...o víkendu bych kondčně mohl napsat alespoň část závěrečné práce z logické sondy. Když už nic jiného.
Tak jsem zase evidoval...běhal s nálepkama, zapisoval...joo malej úředníček pomocníček...mno co..na tohle se mě snad nikdo z učitelů ptát nebude...doufám...kdyžtak řeknu, že jsem to pak zapisoval do excelu...lež to nebude, prosím pěkně...všechno je pojištěno...sbohem a šáteček...oběd za hodinu...halelůja.
Tak po obědě jsem opět běhal s nálepkama...asi po čtyřech dalších odděleních...ne jen že mají binec v evidencích, ale dokonce se jim ztrácejí lidé ze seznamů...to by možná vysvětlovalo i ten samovolný pohyb LAN kabelu v tom kanclu u mě...hmmm...cosi prohnilého v zemi junkerské...ale pryč s tím. teď jsem vylezl z polepování účtárny...báááh...smrdím byrokracií...fujto...ti němci jsou fakt všude...a jak jsou aktivní, vstřícní a ukecaní...by jeden neřek což? Samozřejmě, že nejsem antidéčlanďák...jen při mých cestách obvykle komunikuji z bezradnými českými turisty, kteří se při pohledu na velkou vodní plochu jeden kilometr za mě debilně ptají, kde je jezero... Nepochopíš.

Den 6. (po víkendu, který stál víc než za prd)

Pvní místo, kam mířily mé kroky byla jídelna, abych si objednal na tento týden. Když jsem se ptal, jak je to s platbou, oznámili, že to platí firma. Opět mám obavy o své zdraví, protože jak víme, za všechno se platí. Jsem tu už hodinu a pomalu usínám. Možná zase budu formátovat PCčko pro nějkého žabanta jak to tak vidím...konečně si odpočinu od evidence. Halelůja, to věčné lezení lidem pod stoly už pro mne pomalu ale jistě ztrácelo smysl.
Říká se, když je ti na nic, pískej si. Myslím, že by na mě z vedlejšího kanclu vyběhli, sotva bych vydal první písknutí. nu což...už jen pár dní. A taky bych mohl zrobit závěrečku na sondu...to by bodlo, velebnosti, protože čas se mi značně krátí.
Je to bída, pánové. Dvě vadný céda, pořád jsem musel lítat dolů aby mi nacvakali adminský heslo...a ani přesně nevím co tam mám nainstalovat...mnojo..to je materiál, panečku...A ještě ke všemu začínám degenerovat (baže, to tedy ano mistře Kingu). Ale tak...operačky a office jsem jim tam dal...když už víc...
Největším úspěchem pro mne však bylo připojení k internetu...bylo to, jako vylézt z jeskyně přímo do společnosti. Už jsem vážně začínal moc ajťákovat... Díky Vyšším...Jinak se dnes moc nestalo.

Den 7.

Konec se blíží, však v dobrém slova smyslu. Je úterý, a podle toho jak to utíká myslím, že pátek bude za rohem... Jen dneska musím přežít ještě sedmnáctiletou prohlídku, která však bohužel nijak nenarušila mou pracovní dobu. Holt má někdo peška. Jinak zbytek dne jsem se utápěl ve článcích o knížkách, smskoval a pokoušel se opět konfigurovat další pcčko...plus instalace ovladačů na tom předchozím...rutina...myslí, že vykonávání mechanické práce člověka jednou zdegeneruje tak, že méně inteligentní stvoření ho budou využívat jako domácí spotřebič...takže dnešek opět nic valného...čavaj...

Den 8.

Nejnudnější den v mém životě...celý den pro mne nic nebylo..takže jsem jen oživoval připojení k netu...nakonec mi teda přidělili ntb, abych na něj nainstaloval operačky, ale jaksi to nemohlo najít disky, protože předchozí uživatel si je zašifroval...nakonec se nám to tedy povedlo zformátovat a nainstalovat Visty...ale jinak celkově nemůžu o celém dni nic napsat. Kdyby aspoň měli povolený solitér...

Den 9.

Dva ze tří ajťáků chybí a já dorazil o něco později...navíc usínám za pochodu...opět tu pro mne není nic na práci...akorát ráno prý v zasedačce nemají připojení...tak že se tam mám dostavit se switchem a aspoň pěti přípojovými kabely...když jsem tam dorazil...řekli mi, že už si je obstarali sami...poté jsem běžel na druhou stranu firmy na jakousi centrálu, kde měli problémy s tiskárnou...tak jasné...toto jde mimo mne...ale stěžovali si, že jim to netiskne češtinu...háčky, čárky etc...tu i magorovi jako jsem já docvaklo...že mají na ifaxu špatně nastavenou znakovou sadu...no nebýt toho že jsem tyyhle kravinky nastavoval celý týden tak nevím kde to najít...ovšem tiskárnu jsem jim nastavit nemohl, protože to již nebylo v mé pravomoci...jinak zbytek dne jsem se na net nedostal..takže pařím solitér u sebe...stereotyp jak cyp...

Den 10. (pějte ódy, poslední)

Spíš bych radšej psal o tom mizerným počasí...dneska jsem instaloval ovladače (otázka, jestli správně) do toho ntb ze středy...jinak zatím nic...přišel novej ajťák tak probíhá zaučování...mno moh bych ještě někde odchytit personální, abych si zjistil, jestli můžu brigádničit (nebo jen ničit) aji příští rok...aspoň bych měl z krku nervy s vybíráním, poznáváním nových lidí, etc..
Eh...tak jsem se celej zbytek dne od oběda neskutečně nudil...takže jsem děkoval bohům, že konečně padla...ani jsem neměl možnost se rozloučit, protože kancl byl prázdný a mě se nechtělo je hledat jen kvůli tomu, abych jim udělal pápá lálá...takže jsem tiše zmizel...zapomenut jako obvykle...toť vše..adieu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama