Filozofické otázky, které jsme zatím nevyřešili

29. dubna 2013 v 16:13 | KayW |  Starosti budoucnostšťana
Jak už napovídá nadpis, budeme se jen ptát a teoretizovat. Ano, v budoucnosti byla zodpovězena spousta otázek z minulosti, vědy...etc...ale jsou tu věci, nad kterými bychom se měli zamyslet a které by vědci měli upřednostnit před problémy alá "Neznáme přesný tvar vejce" (Děkujeme serveru www.stařinky.cz)

Takže věc, která mi posledních pár dní vrtá hlavou je: Co když jsme všichni tekutí, jen hrozně pomalu? K této úvaze mne přivedla slow-motion videa a podle mě je to geniální, takže bych byl rád, kdybyste mne poslali do dolů na Uranu až poté, co mne vyslechnete. Nuže: Zpomalená tekutina vypadá jako pevná látka. Co když my jsme vlastně také jen pomalí vůči vodě? A plyn je zase mnohokrát rychlejší vůči ní. Já nevím, možná je v tom kus fyziky...ale i tak...místo toho abychom se zabývali hustotou materiálu, nebylo by lepší zaobírat se rychlostí a teplotou? Jak víme, voda se teplem vypařuje...tedy přechází na plyn...je tedy možné, že se zrychluje?
Následuje další otázka....úplně mimo předchozí téma, ale to už jsme víceméně vyřešili. Jde o odkaz lidem minulým. Časový paradox. Kdo by proboha zabíjel vlastního dědu aby pak zajistil, že se nenarodí? Dle mého názoru nepatří časoprostorový rotoped nohám depresivních lidí. Takže tu vlastně nemáme jediný případ takového zacyklení. Ale to je jedno. Jde o to, že cestováním v čase nemůžete změnit události. Tím pravděpodobnější je, že je vytvoříte. Tadá.
A pak...jak krucinál dělá žížala? Nebo šnek? Kurňa...přece musí mít nějaké ústrojí, kterým vydávají zvuky alespoň při komzumování. A jak vlastně víme, že nemají vyspělou konverzaci o počasí a ekonomice? Vždyť mnozí z nás vlastně žížaly diskriminují jen kvůli tomu, že nejsou důkazy o jejich inteligenci. pevně doufám, že nadejde den, kdy do čela církve dosedne první žížalí papež. Možná se pak světová situace zlepší.
To je vše, buřti.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 imanalligator imanalligator | Web | 1. října 2013 v 0:35 | Reagovat

sice neznam odpověď na tvoje zapeklite otázky, ale je to super clanek !

2 jirka jirka | E-mail | 7. listopadu 2013 v 19:41 | Reagovat

Jo je vidět že se snažíš filozofovat jak já říkám myslet...čas a vše kolem je relativní ..to jak plyne závisí na pozorovatli...pamatuješ si když jsi byl dítě jak dva měsíce prázdnin neměl konec...nebo když paříš novou game tak hodiny letěj...čas neutíká něják rychle ale tak rychle jak ho vnímáš...je na pozorovateli jak ho chce nebo muže vnímat.Nevim kde jsi vzal tu představu že jsme tekutina ale jen ta myšlenká otobě říká že si filozof...Mám jednu otázku k zamyšlení...Jestli je jen jedna minulost a to snad jako že jo tak je i jedna budoucnost a tím chi říct že je jen jeden příběch toho co se stane . to co se stalo nezměníme ale to co se tane snad změníme? jestli je fyzika vypočitatelná tak by svět měl být daný i přesto že máme pocit že ho ovlivnujeme...když bych tento svět realitu teoreticky nakopíroval nebo vrátil v čase o deset let zpět a nechal běžet tak by u obouch případu plynul stejný příběh :)

3 jirka jirka | E-mail | 7. listopadu 2013 v 20:38 | Reagovat

Jo a s tou tekutinou si mě dostal ..dalo mě to další rozměr v relativitě ;) dík... jak je to jednoduchý a člocvěk na to příjde (náhodu). Když se podíváš na vetší dimenzi tudíš rozměr ..např galxyji tak aby si pochpoil její smysl tak jí musíš zrychlit aby jsi vubec viděl její pohyb a věci hodně malé musíme zpomalovat...nic v tomto vesmíru nemá limity ..ani váha ani rychlost ani velikost ...nic a kdyby to tak nebylo tak by nebyla relativita.

4 EM EM | 20. května 2014 v 13:53 | Reagovat

Pokus se zamyslet nad otázkou a problematikou kvantové fyziky. Jinak... asi nejvíce mě zaujala tekutina jako všechno, asi by nebylo špatné zauvažovat nad chováním různých materiálů, když jsou v prostředí s absolutní nulou. :)

5 chytrák chytrák | E-mail | 4. července 2014 v 14:40 | Reagovat

Héééj tyhle chytrácký řeči jsem už někde četl ... pozor na to ...myslíš jako já a nedopadl jsem moc dobře až na to že si myslím že jsem chytřejší než Einstein :D Odpovím ti na tvojí krásnou otázku .. uvědom si že vše je relativní a to znamená že vše je vším ale pouze v jiné podobě vuči něčemu jinému .. každá věc je velká,malá,silná,slabá,teplá,studena, dlouhá,krátká zároven .. jde o to co s čím porovnáváš .. to že jsme tekutí mužeš tvrdit a možná se nepleteš ale chtělo by to tu teorii trošku domyslet a dovysvětlit... já jí chápu perfektně jen bych tady u klávesnice strávil rok než bych ti to vysvětlil :-D  Uvědom si že vše je pouze POHYB!!!! VŠE SE DÁ VYSVĚTLI POHYBEM .. TEPLOTA, PEVNOST , VÁHA A VŠECHNY OSTATNÍ VELIČINY NEBO CO JE TO ZA PÍČOVINY :-D pokud neco zahřeješ tak se to zrychlí ale v atomárním nebo tedy molekulárním měřítku .. ......................... bylo by to na dlouho hele tak hodně štěstí v filozofování

6 dejv dejv | E-mail | 26. prosince 2014 v 21:41 | Reagovat

no moc filozofie v tvém článku teda nevnímám.Vnímám z něj souhrn tvého širšího a následně myslí zpracovaného "řekněme přečteného materiálu" takže abych znal odpověd potřebuji otázku!(NÉ-coby kdyby....) nicméně jednu otázku jenž je mou odpovědí je,a to sice. - kolektivní vědění... není vlastní,to vlastní je pouze vnitřní a individuální v momentě kdy jde o jeho medializaci přichází k iniciátorovi nikoli autorovi - masa lidí chtějic se zapojit do téhož systému......viz výsledek iniciátora jak vědomého si tak i nevědomého................. O_O :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama