Trochu retro

29. března 2013 v 12:40 | KayW |  Starosti budoucnostšťana
Svět je momentálně trochu naddymenzovanější, než se zdálo. A jak to vypadá, v poslední době je cool vracet se ve vlastních stopách do dob, kdy jsme ještě nebyli tak líní a mrkali jsme bez pomoci přístrojů. Někdy vážně uvažuji, že dějiny pro mě byly špatným oborem.

Dobrá, jednou za tisíc let jsem se nechal ukecat na retroplavbu vzducholodí. Myslím, že s tím návratem zpátky to organizátoři trošku přešvihli. Nechceme tu přeci druhý Titanic, nebo jak se ta vesmírná sonda jmenovala. Ale i přesto. Sedím tu, v naprosto předpotopním stroji, který je poháněn solární energií a předstírám, jak jsem nadšený pohledem na betonový les pod námi, který zazdil někdejší ekosystém, jehož hlavní složkou byla osmiproudá dálnice. A jak to tak bývá, opět mám štěstí.
Jen mě se totiž může stát, že mě podnapilý kapitán tohoto kolosu (který má mimo jiné i bazén, kino a solárko) vezme do své kajuty, aby ukázal, jak se jim povedlo napodobit dávnou technologii. Ano, moc pěkné. Jediné změny, které zde nejspíš proběhly, bylo nahrazení kvalitního kovů za šméčkové. A probůh, snad nevidím kus dřeva?! Ten týpek musel vykrást muzeum. Bohužel, netýkalo se to jen materiálu.
Nový asistent "pilota" nejspíše zazmatkoval, když jsme na chvíli vletěli do smogového oblaku a tím pádem nám došla solární energie, jelikož nějaký inteligent zapomněl na záložní zdroje. Tenkrát přece nemohli být tak chytří, aby něco takového měli, tak ho sem prostě nedali. Takže půlka hostů i posádky se vydala ke šlapacímu pohonu, zatímco my jsme zděšeně čekali, co se vyvrbí. Pecká.
Nuže, na palubním CRT (!!!) monitoru vyskočila chybová hláška: "Systém Windows stahuje aktualizace potřebné k autodestrukci vaší lodi. Prosím, nevypínejte počítač." A jak to tak bývá, všichni jsme této výzvě vyhověli. Po restartu systému jsme ještě půl hodiny museli čekat na konfiguraci. Pak jsme dalších pět minut vyděšeně čekali na smrt, než se odkudsi zezadu z davu přihlížejících ozvalo něco ve stylu, že to zamrzlo a musí se to znovu restartovat. To už i ten ožralý kápo začal být lehce nervní a usoudil, že je na čase s tím krámem přistát. To už naštěstí proběhlo bez problémů.
A víte co? Po dnešku nevylejzám z domu. Uvědomil jsem si, že moderní společnost děsně překrucuje minulost a nedá na hloubkový průzkum. Takže dík za nic. Čus.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 31. března 2013 v 16:09 | Reagovat

O tom "novém" Titaniku jsem se včera bavila sestřenkou. Prý že výrobce nebude White star line ale Yellox star line a stejně se potopí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama