Tradice a jiné útrapy

31. března 2013 v 17:51 | KayW |  Starosti budoucnostšťana
Vážně mám poslední dobu trochu obavy o náš svět, co se svátlů týče. Osm dní v týdnu bych ještě zkousl, ale to, že si církev vymýšlí všelijaké nové svátky mne už začíná otravovat.

Ještě ke všemu když polovina z nich nemá stanovené přesné datum. Ano, máme více volna. To je možná plus. Ale co se církev začala hrabat i ve vlastních praprazákladech, mám strach, aby nezavedli nové boží přikázání jako třeba "Nemrkneš" nebo "Nepolíbíš na tvář matku svou". Či podobné srajdy.
Zpátky ke svátkům. A svatým. Svatořečené je prakticky vše, čeho se dotkli poslední čtyři papeži. Díky bohu neprošlo všechno. máme tu Svvatou Čtveřici nábytku, svatý ananas, posvěcené kuře. Člověk se bojí praštit do dveří, aby nezhřešil.
Takže ze svátků je tu Den sv. Gandalfa...ano..bohužel...někteří LOTR fans, kteří založili vlastní malý kult se procpali až na kardinálská místa a tohle prosadili. Spousta literárních postav tak byla svatořečena. Většina z nich byla vousatá a oplývala magickými schopnostmi. Pak jsou tu nechutné svátky jako Oslavy beďařen, Vyprázndiny...dobře...tohle není církevní...tohle má na vině o zdravotnickopotravinoškolské ministerstvo. Upřímně doufám, že bude zrušeno. Nejhorčí ze svátků je pochopitelně Den tmy, kdy se na celém území vypíná elektřina. Tento svátek má za účel, aby se všichni odpojili od přístrojů a věnovali se jeden druhému. Většinou však slouží k rabování nehlídaných trafik a předpotopnímu resuscitování umírajících pacientů, kteří právě byli odpojeni. A mnoho dalších.
Ale dobrá. Nebudu vás už více mučit. Tímto vám chci popřát pěkné Vaječnice...králíkonoce...ukřiženiny...nebo sakra... nevím jak se tomuhle nadává. Doufám že všichni dostanete vejcem...nebo..tak...něco... Zatím nashle.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama