Šílenství není nemoc

20. února 2013 v 16:00 | KayW |  Viděno bláznovýma očima
Jop, jedna z věcí, co mě opravdu žere, jsou ti tabulkoví skeptici, kterým když začnete vykládat o šílenství, vyvalej na vás doktorskej seznam psychickejch poruch.

Mardon, pány a dámové. Ale šílenství není jen o tom, že máte nějakou disfunkci, nebo funkci navíc. Tady nejde pouze o stav nepříčetnosti, haluzy a podobné věci, se kterými můžeme jisté jedince poslat do psychárny. Šílenství je podle některých zkrátka něco, co přesahuje normy Společnosti. Ale co je to doháje ta normálnost? Změříte mi ji? Zvážíte? jak víte, že nejste šílení? Inu...jistě. Všichni máme své meze a míra šílenství je brána jako poměr přesahu morálních pravidel jedné nebo více osob se stejným míněním. Bo tak něco. Momentálně je mi dík přehršli kafočaje všechno putna. Ale k tématu.
Jistě. My bereme inteligentní formu šílenství. Surrealismus je v jisté formě šílený. Dadaismus. Například. Osobně uznávám hlavně šílenost umělců. Otevření bran vlastního nitra a částečné vypuštění toho, co je uvnitř. Hrubé cosi bez formy, shluk syrových myšlenek kopulujících mezi sebou. Samozřejmě, vypustit všechno by nemuselo být dobré, stejně tak, jako nechat se pohltit vlastním světem, což?
I tak...prosím...kohokoliv, aby se přestal považovat za absolutně normálního člověka. v našich očích je totiž normalita stejně bláznivá jako pro vás šílenství. Jen...poznámka mimo...proč je život jako vysypaný valník gumových medvídků? Myslím že můj již dávno mrtvý mozkožrout se mi snaží něco říct. Nebo jsou to jen ty kafočajové výpary...jo a zas se dostávám k tomu, že jsem ani moc sdělit nechtěl...heh...

Hasta maňána compadrés.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | 31. prosince 2014 v 12:32 | Reagovat

Ze zachycování myšlenkových proudů někdy vznikají živí netvorové... dávej si bacha a měj s sebou ručník!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama