Osud

15. února 2013 v 17:01 | KayW |  Výflusy, úvahy a všelijaký odpad
Nevím, jak vy, ale my věříme v předurčenost. Věříme, že svět, ve kterém žijeme je více či méně již napsaný příběh, jehož jsme postavami. Jsme loutkami ve hře Osudu.


Pokusíme se tedy zjednodušit celý princip předurčenosti. Kdybychom měli Osud k něčemu přirovnat, byl by to nejspíše pavouk. Nesmírně velký a neskutečně mazaný. Jeho sítě jsou rozmístěny tak, aby se předem určená moucha právě vypuštěná na svět do této pavučiny chytila. Tou mouchou myslíme kohokoliv z nás. Lépe řečeno, všechny. Takže máme síť plnou much, což se rovná tomu, že každý je propojen s každým...síť je ovlivněna sebemenším pavoukovým pohybem. Děj vytvoří další děj, tedy vibrace vyvolaná Osudem se šíří po pomyslné pavučině. Takže si představme pavouka, který rozhýbává jednotlivá vlákna za úmyslem vytvořit nějakou událost. Událost, která vyvolá nekonečnou řetězovou reakci. Navíc, Osud nás všech, jakožto much je stejný - smrt - tedy pavoučí žaludek.
Nuže, co se týče svobodné vůle, ta technicky vzato nemůže existovat, jelikož Osud předvídá a ovlivňuje naše budoucí rozhodnutí. Dobrá, Osudu možná lze na jistou dobu uniknout, a to opuštěním svého fyzického těla, ovšem jen co se toho nedobrovolného týče. Pokud opustíte své tělo dobrovolně - zabijete se - je pravděpodobné, že je to v zájmu Osudu.
Duše jako taková je více nebo méně řízena náhodou, protože není dost hmotná, aby ji pavučina Osudu zachytila. Pokud je nám v astrální formě poskytnuto nějaké sdělení či úkol, který Osud nemůže zaregistrovat, získáváme tím trochu času a částečně se vymaňujeme z oné pomyslné sítě.

Předpokládám, že pro spoustu z vás bude tento text nestravitelný. Neočekávám, že by někoho mohl ovlivnit na tolik, aby se pokusil uniknout Osudu sebevraždou (protože by přeci jen konal přání předurčení samotného a ne vlastní). Jsou to přece jen názory infantilní osobnosti.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama