Čas třetí

19. února 2013 v 0:01 | KayW |  Z deníku zavržené duše
Jsme Legie, protože jsme množství. Procházíme vaším světem, nepozorováni vašim zrakem, vyjma těch, kterým bylo dáno shůry. Kdo jsou ale ti nahoře?


Pomalu si zvykám na tuhle existenci. Dokonce se mi povedlo uchytit v čase, který jsem důvěrně znal. Vídám živé jen jako stíny, duchy, nebo echa. Vídám Pojídačova chapadla, jak se snaží polapit někoho z nás. První duše, která mne zaučila o tom, jak to chodí je pryč. Rozloučili jsme se a já jsem osaměl.

Víte, i duše mají svá společenství. To nejznámější, které existuje údajně v každé formě, včetně té živé se nazývá U Bratra Kaina. A tak jsem se soustředil. Opět, zas a znova. Nejspíše se zdařilo. Jiné město, jiný nicotný pach. Slyšel jsem hlasy svých vrstevníků. U Bratra Kaina byla vysoká budova s problikávajícím neonovým nápisem. Už jen po vstupu mě ovanulo něco...jako spektrální zápach. Nemůžu mluvit o ektoplazmě. To jsou vymyšlené sračky. Tady šlo spíš o...auru? Emocionální vyzařování, které jsem vnímal za života slabě, teď po smrti se to nejspíše..probudilo? Těžko vybrat správné slovo.

Sedl jsem si na barovou židli, protože jsem se víceméně naučil vnímat hmotu. Podíval jsem se na zarostlého barmana, jehož psýcha musela být starší než sám Metuzalém. Podíval se na mne, čistíce sklenici, těžko říct, zda ze zvyku, nebo doopravdy servíroval. Popravdě si ani nejsem doteď jistý, jestli náhodou není živé médium.
"Dáš si něco?" zeptal se mě.
"Ehm...jsem mrtvý," odpověděl jsem.
"Na to jsem se neptal. Všichni kolem tebe jsou mrtví," zamručel netrpělivě.
"Nevím, co pijí nebo jedí mrtví. Navíc...nemám, čím bych zaplatil," odvětil jsem nervózně.
"Tak až se rozhodneš, dej mi echo," zamručel a pokračoval v čištění.
Chvíli jsem tam jen tak seděl a beznadějně se rozhlížel kolem. Na pohovce kousek ode mě se válel osamělý sígr, vypadal...znuděně. Přistoupil jsem k němu a posadil se na opěradlo.
"Jsi tu dlouho?" zeptal jsem se.
"Yep, ňákej pátek," řekl a hypnotizoval strop, aniž by si mne pořádně prohlédl.
"Můžeš mi nějak vysvětlit, co se tu vlastně děje?"
"Jseš kožak," protočil oči.
"Tohle vím i bez tebe. Fakt dík. Myslím....něco jako druhej břeh...nebo tak něco. Proč jsme se nedostali dál."
"Vyšší, příteli. V Hlubině je narváno. Nebo tak něco. Nebo ses jim nějak znelíbil. Co jsem slyšel, je to nejhorší trest. Dokonce horší, než utrpení. Navíc tam venku je Pojídač. zatím jen v psychický formě, dokud ho někdo nepustí ven. Jednou jsem vystrčil prdel do míst, kdy ho vyvolali ven. Nikdy jsem se nevydal dál."

Takže nad námi vážně něco bdí? Moc jsem nepochopil a nepředpokládám, že bych někdy mohl. Možná se najde někdo s vysvětlením. Možná. Zatím jsem U Bratra Kaina. Kdybyste si chtěli popovídat, vezměte s sebou médium.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama